هزینه سیستم VAR بسیار بالا است

هزینه سیستم VAR بسیار بالا است

به گزارش سراج24، مسعود مرادی، کارشناس فوتبال ایران در حاشیه دیدار پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با رسانه ورزش برای یاد بود بهرام شفیع و ایرج دانایی‌فرد بیان کرد: آن دو نفر خدمات زیادی برای فوتبال ایران کردند و شفیع در ورزش ایران خدمات زیادی داشت و او در امر اطلاع رسانی و رسانه کمک حال ورزش بود. از سویی دیگر دانایی فر هم از بزرگان ورزش بود که باید از رسانه ورزش بابت اینکه از من خواستند در این بازی همکاری کنم، تشکری داشته باشم.

او در مورد قضاوت داوران در بازی‌های لیگ اظهار کرد: اشتباهات داوری در همه جای دنیا رخ می‌دهد و موضوعی که بیش از همه در داوری ایران می‌تواند تأثیرگذار باشد، حمایت از داوران است. هرچه حمایت بیشتر شود، اشتباهات کمتر خواهد شد و مطمئن باشید حمایت بیشتر به مراتب از ۱۰۰ اتفاق دیگر بهتر است، نباید داوران مان را تحت فشار قرار دهیم.

کارشناس داوری فوتبال ایران در مورد استفاده از VAR در نیم فصل دوم لیگ گفت: نمی‌دانم این سیستمی که قرار است در ایران استفاده شود، چه شرایطی دارد، اما قبل از همه چیز ما نیاز به حمایت از داورانمان داریم و هرچه حمایت‌ها بیشتر شود، اشتباهات کمتر می‌شود. البته من امیدی به اجرایی شدن این سیستم کمک داور ویدئویی ندارم.

مرادی در پایان اظهار کرد: هزینه سیستم VAR بسیار بالا است و قبل از آن ما باید فرهنگ استفاده از آن را در فوتبال مان اجرایی کنیم. همچنین از این سیستم باید در تمام ورزشگاه‌ها استفاده شود و طبق قانون فکر نمی‌کنم بتوان از این سیستم در تعداد معدودی از ورزشگاه‌ها استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور کولینا برای تماشای دیدار استقلال و پرسپولیس

ناظر داوری دیدار فینال چلنج کاپ آسیا کیست؟

قهرمانی از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha