درخواست آمریکایی‌ها برای ترک کشورشان رکورد زد

درخواست آمریکایی‌ها برای ترک کشورشان رکورد زد

به گزارش سراج24، نظرسنجی موسسه «گالوپ» از مردم آمریکا نشان می‌دهد که میزان آمریکایی‌هایی که خواهان ترک همیشگی کشورشان هستند، افزایش یافته و به رکوردی تازه رسیده است.

به نوشته پایگاه خبری- تحلیلی «هیل»، نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که ۱۶ درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند که آنها خواهان ترک دائمی کشورشان و زندگی در یک کشور دیگر هستند.

تا پیش از این، بیشتری رکورد در زمینه تمایل آمریکایی‌ها برای خروج از کشورشان به ریاست جمهوری «جورج بوش پسر» مربوط می‌شد. در آن زمان، تقریبا ۱۱ درصد از آمریکایی‌ها گفته بودند که خواهان زندگی در یک کشور دیگر و ترک آمریکا هستند.

در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» نتیجه نظرسنجی نشان داده بود که ۱۰ درصد از مردم آمریکا خواهان ترک همیشگی کشورشان هستند.

افزایش میزان آمریکایی‌هایی که خواهان جلای وطن و زندگی در کشوری دیگری هستند، در حالی صورت گرفته که دو سال از ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» می‌گذرد.

طی دو سال ریاست جمهوری ترامپ، ۳۰ درصد از آمریکایی‌های زیر ۳۰ سال گفته‌اند که خواهان ترک آمریکا هستند. طی این مدت، ۴۰ درصد از زنان زیر ۳۰ سال آمریکایی گفته‌اند که آنها خواهان ترک وطن و زندگی در کشوری دیگر هستند.

اصلی‌ترین دلیل حمایت آمریکایی‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی از ترک دائمی آمریکا، «ریاست جمهوری دونالد ترامپ» بوده و پس از آن مشکلات مربوط به مسائل وابسته به جنسیت، سن و درآمد، از جمله دیگر دلایل حمایت مردم آمریکا از ترک وطن بوده است.

در این نظرسنجی، کانادا در صدر لیست کشورهایی قرار گرفته که آمریکایی‌های حامی ترک کشورشان خواهان اقامت در آن شده‌اند.

بر این اساس، ۲۶ درصد از آمریکایی‌ها اعلام کردند که خواهان ترک آمریکا به مقصد کانادا هستند. این رقم در نظرسنجی قبلی (سال ۲۰۱۶) ۱۲ درصد بود.

نظرسنجی گالوپ طی دو سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از طریق تلفن و مصاحبه با هزار آمریکایی از ۱۵ سال به بالا گرفته شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کشوری که سازنده آن دزدان و آدمکشان هستند!

حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی فرصتی برای بازنمایی جنایات آمریکاست

بخشی از اعتراضات ضد نژاد‌پرستی آمریکا /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha