انتقاد شورای شهر تهران به پورسیدآقایی درباره قراردادهای مشکوک

انتقاد شورای شهر تهران به پورسیدآقایی درباره قراردادهای مشکوک

به گزارش سراج24، محمد علیخانی با اشاره به عدم تحقق وعده‌های شهرداری تهران در خصوص افتتاح برخی از پروژه‌های عمرانی اظهار کرد: بخشی از این موضوع به نحوه مدیریت  و عدم اجرای مصوبات است و بخشی دیگر مربوط می‌شود به دولت که به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کند.

وی تصریح کرد: دولت نگاه منافع ملی را باید به تهران داشته باشد چرا که تهران پایتخت ایران است و متعلق به همه ایران است و اگر تهران پایتخت نبود انقدر مشکل نداشت بنابراین باید هزینه پایتخت بودن و هزینه این تعداد دستگاه دولتی که در تهران قرار گرفته‌اند باید از سوی دولت پرداخت شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل و شورای شهر تهران ادامه داد: در هر صورت هزینه پایتخت بودن تهران را نباید شهرداری و شهروندان تهرانی بپردازند و کسانی که باعث این تبعات در شهر تهران شدند هزینه خود را بپردازند که البته در قانون نیز به این موضوع اشاره شده که تا به امروز به آن عمل نشده است.

علیخانی افزود: دوستانی که دغدغه دارند از جمله سازمان محیط زیست باید کمک کنند تا این مشکلات برطرف شود و حتی شهردار تهران با توجه به حضورش در هیئت دولت از این موقعیت استفاده کند و امیدوارم وظایفی که عقب مانده یا مغفول مانده هر چه زودتر انجام شود.

وی بیان کرد: وظیفه شورای شهر نظارت است و ما هر کجا ضعف ببنیم تذکر می‌دهیم و ما اعتقاد داریم که باید معاونان شهردار تهران به وظایف خود عمل کنند.

 
علیخانی  همچنین درباره طرح‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران در خصوص کاهش آلودگی هوای تهران بیان کرد: در این بخش به توفیقاتی نرسیدیم اما بارها معاون حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران از موفقیت‌ها از طرح ها گفته است که بنده  چندی پیش نامه‌ای برای  شهردار تهران نوشته‌ام و خواستار دریافت اطلاعات شدم که در واقع برای آلودگی هوا  چه مطالعات دقیقی توسط شرکت‌های خارجی انجام شده است!

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: برخی قراردادهای مطالعاتی با ارقام 600، 700 و یک میلیارد و 2 میلیارد از نظر من مشکوک اند و برخی از این مطالعات را می‌توان با 50 یا 100 میلیون تومان انجام داد که البته اینقدر مطالعات را از گذشته داریم که نیاز به مطالعه دوباره و چندباره نیست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

راه شهروندان تهرانی‌ ۱۱۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

افزایش ۵ برابری ترافیک

چه کسی پاسخگوست؟ | آلودگی هوا در پیچ و خم بی تدبیری مسئولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha