۹ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی در اصفهان دستگیر شدند

۹ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی در اصفهان دستگیر شدند

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر، فعالیت اخلالگران و دلالان ارزی به ویژه در یکی از مناطق شهر اصفهان نیز افزایش پیدا کرد به طوری که افراد مذکور با تجمع در این محدوده اقدام به خرید و فروش غیر قانونی ارز می‌کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی ، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد.

فرمانده انتظامی اصفهان گفت: سرانجام عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی پس از چند مرحله کار اطلاعاتی، مستند سازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی استان اصفهان و فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه این عملیات 9 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانفروشی ارز شناسایی و با تشکیل پرونده روانه زندان شدند.

سردار معصوم بیگی افزود: در اجرای این عملیات از متهمان دستگیر شده مبالغی ارز شامل 28 هزار و 150 دلار ،150سنت، 150 پوند، هزار دینار عراق ،500 لیر ترکیه و مبلغ 500 میلیون و 296 هزار و 340 ریال وجه نقد توقیف شد.

وی با بیان اینکه برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی و بازار جزء برنامه‌های ویژه نیروی انتظامی است، اظهار داشت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده گونه اقدام مشکوکی موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا اقدامات قانونی با متخلفان صورت گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آموزش حضوری از مهر‌ ماه در کدام مدارس آغاز می‌شود؟

احمد وحیدی "فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا" شد

بسیج تمام امکانات آستان قدس برای مقابله با کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha