طی یک سال اخیر؛

23 هزار تروریست در سوریه کشته شدند

23 هزار تروریست در سوریه کشته شدند

به گزارش سراج24، وزارت دفاع روسیه می‌گوید طی سال میلادی گذشته، بیش از ۲۳ هزار تروریست از گروه‌های تندرو و مسلح در سوریه کشته شده‌اند.

وزرات دفاع روسیه پنجشنبه (۱۳ دی) بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که طی یک سال گذشته، علاوه بر کشته شدن این مقدار تروریست، ۱۵۹ تانک، ۵۷ خودروی زرهی و بیش از ۹۰۰ توپخانه و نزدیک به سه هزار خودروی مجهز به توپ‌ها سنگین نیز منهدم شده است.

وزارت دفاع روسیه شمار کشته‌های عناصر تروریستی از اواسط سال ۲۰۱۵ در سوریه را ۸۷ هزار نفر اعلام کرد که در بین این تعداد ۸۳۰ نفر آن‌ها، جزو سرکرده‌های این گروه‌ها بودند.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه از سال ۲۰۱۵ نزدیک به یک هزار مقر میدانی و ده هزار انبار تسلیحات و سوخت، ۶۵۰ تانک و بیش از ۷۰۰ خودروی نظامی را از دست داده‌اند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که بیش از ۶۸ هزار نیروی نظامی این کشور که ۴۶۰ نفر از آن‌ها ژنرال بودند، در سوریه مهارت‌های نظامی کسب کردند.

به گزارش، روسیه الیوم، مسکو می‌گوید همه فرماندهان ارگان‌های نظامی روس، فرماندهان نیروی زمینی، هوایی و پدافند هوایی و فرماندهان لشکرهای نظامی و ۹۶ درصد از فرماندهان تیپ‌ها و هنگ‌ها در عملیات‌های نظامی در سوریه مشارکت داشته‌اند.

روسیه می‌گوید طی چند سال گذشته، بیش از ۳۰۰ نوع تسلیحات و تجهیزات نظامی در سوریه استفاده شده است از جنگنده‌های نسل پنجم «سوخو ۵۷» تا پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع موشکی و ربات‌های نظامی «اوران ۹».

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

توافق نظامی دمشق-تهران و تغییر قواعد بازی در حریم هوایی سوریه 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های ضد بشری علیه سوریه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha