مسئولیت نوبخت در نبود قاضی زاده هاشمی

مسئولیت نوبخت در نبود قاضی زاده هاشمی

به گزارش سراج24، با گذشت دوماه از آخرین تغییرات در دولت،‌ با استعفای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت ترکیب کابینه بازهم دستخوش تغییرات جدیدی می‌شود.

بر این اساس و پس از اختلافات پیش آمده بین قاضی‌زاده هاشمی وزیر مستعفی بهداشت و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه بر سر بودجه طرح تحول سلامت نهایتا امروز رئیس‌جمهور طرف محمدباقر نوبخت را گرفت و با استعفای قاضی‌زاده هاشمی موافقت کرد.

رئیس‌جمهور بلافاصله پس از تقدیر از زحمات وزیر پیشین بهداشت، سعید نمکی را سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

سعید نمکی هم‌اکنون معاون محمدباقر نوبخت است. او از چهره‌های مورد اعتماد نوبخت بوده و از ابتدای دولت در کنار وی حضور داشته و در صورتی که رئیس‌جمهور، وی را به عنوان وزیر پبنشهادی بهداشت به مجلس معرفی کند وزنه نوبخت در دولت‌ سنتگین‌تر از قبل خواهد شد.

محمدباقر نوبخت از نزدیک‌ترین چهره‌ها به حسن روحانی است، او در ایام انتخابات 92 سخنگوی ستاد روحانی بود،‌ پس از تشکیل دولت یازدهم، سخنگوی دولت شد و با احیای سازمان برنامه و بودجه،‌ ریاست این سازمان را نیز به‌عهده گرفت، او پس از فشار کارگزاران برای برکناری‌اش از دولت، به‌گفته خودش از همه مسئولیت‌هایش استعفا داد اما روحانی تنها با رفتنش از سخنگویی موافقت کرد و همچنان بر مسند سازمان برنامه و بودجه باقی ماند، حالا مدتی بود که اختلافش با قاضی‌زاده هاشمی بر سر بودجه طرح تحول سلامت خبرساز شده بود و در نهایت رئیس‌جمهور به یار قدیمی خود اعتماد کرد و طرف او را گرفت و با استعفای قاضی‌زاده هاشمی موافقت کرد.

پس از معرفی وزرای پیشنهادی در مهرماه سال جاری،‌ بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقد بودند که نفوذ نوبخت و حزب متبوعش در دولت افزایش یافته است وهمین مسئله ناراحتی اصلاح‌طلبان را به همراه داشته است. از جمله فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد که او نیز از معاونان پیشین نوبخت به حساب می‌آمد.

اگرچه در دولت نخست روحانی افرادی مثل محمد نهاوندیان و مسعود نیلی افراد پرنفوذ و تصمیم‌ساز در دولت به حساب می‌آمدند اما در دولت دوم روحانی محمدباقر نوبخت و محمود واعظی به رئیس‌جمهور نزدیک‌تر و مورد اعتمادتر هستند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

رضایی، قاضی زاده هاشمی و همتی به سید ابراهیم رئیسی تبریک گفتند

انصراف قاضی زاده هاشمی از انتخابات ریاست جمهوری کذب است

ویدئو/ سپردن درمان به بانیان وضع موجود، مثل سپردن درمان کرونا به ویروس کروناست

0 نظر

ارسال نظر

capcha