کی روش: نمی‌خواهیم کروکدیل‌ها به تیم ملی نزدیک شوند

کی روش: نمی‌خواهیم کروکدیل‌ها به تیم ملی نزدیک شوند

به گزارش سراج24، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در فرودگاه دوحه قطر در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: آخرین اردو را پیش از شروع جام ملت‌های آسیا در قطر پشت سر گذاشتیم و از عملکرد بازیکنان بسیار خوشحال هستم. در چند روز گذشته روحیه جنگجویانه، انگیزه بالا و تعهد تیمی را از تک تک بازیکنان شاهد بودیم و اکنون ۵ روز تا نخستین بازی ما مقابل یمن وقت است و باید حمایت کامل دوستان خودمان را داشته باشیم. وقت حمایت‌های واقعی است که سبب آرامش بازیکنان می‌شود. زیرا حمایت‌ مهم‌ترین فاکتور برای آرامش بازیکنان پیش از بازی با یمن است.

او افزود: پیام اولی که می‌خواهم منتقل کنم، این است که بسیار فروتنانه پا به مسابقات جام ملت‌ها می‌گذاریم و روح‌مان و قلب‌مان و تمرکزمان در تیم ملی برای بازی نخست با یمن است. نقاط قوت خودمان را می‌دانیم و روی آن‌ها کار زیادی انجام دادیم و در نتیجه باید با کمال فروتنی و تمرکز تمام انرژی خودمان را برای بازی با یمن بگذاریم. موضوع دوم، توقع من از بازیکنان است که بازیکنانم با تمرکز کامل و بالا و هزار درصد از تمرکزشان وارد مسابقات شوند.

کی روش ادامه داد: برای بازی نخست مقابل یمن، امیدوارم حتما مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال باید از اتفاقات گذشته درس گرفته باشد و بدانند دوستان تیم ملی چه کسانی هستند. کسانی که از تیم ملی حمایت واقعی می‌کنند چه کسانی هستند، چون برخی دنبال برهم زدن آرامش و تمرکز تیم ملی هستند. نمی‌خواهیم کروکدیل‌ها به تیم ملی نزدیک شوند و تاج با توجه به اختیاراتی که دارد نباید اجازه این موضوع را بدهد.

سرمربی تیم ملی در مورد حضور تیم ملی در جام ملت‌ها و قهرمانی در این رقابت‌ها گفت: فکر می‌کنم این یک خواسته به جا و به حقی است. تک تک ۲۴ تیمی که به این مسابقات می‌آیند، رویای خودشان را دارند و ایران هم از این موضوع جدا نیست و رویای خودش را دارد. باید بدانید که تمام تمرکز ما روی بازی با یمن است و پس از آن ۲ بازی دیگر در مرحله گروهی داریم که پس از بازی مقابل یمن به آن می‌پردازیم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز نیست یادآوری کنم که ۴۰ سال است تیم ملی ایران نتوانسته قهرمان آسیا شود. همانطور که گفتم تیم ملی ایران ۴۰ سال است، نتوانسته فاتح جام ملت‌ها شود و شاید در ۱۵ سال قبل هم بدترین نتایج را در جام ملت‌ها گرفته و دلایلی هم داشته است. در رده باشگاهی به جز یک بار قهرمانی در آسیا، قهرمانی دیگری وجود نداشته و دلیل آن این است که مشکلاتی در رده باشگاهی وجود داشته است. تیم ملی ایران در ۴۰ سال گذشته با مشکلاتی روبرو بوده و الان زمانی است که باید با فروتنی به این مسابقات برویم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: در صحبت‌های قبلی هم گفتم که شاید برخی‌ها فراموش کرده باشند، ۷ سال قبل که به ایران آمدم، ۸۰ درصد مردم ایران برای بازی با بحرین به لرزه می‌افتادند و ترس داشتند، اما امروز در اینجا قرار داریم و با فروتنی پا به مسابقات می‌گذاریم. ۳ تیم اصلی که شانس حضور در نیمه نهایی را دارند، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی هستند. این ۳ تیم یک کارت (شانس اصلی) را دارند برای حضور در نیمه نهایی و ما هم تلاش می‌کنیم تا به آن جا برسیم.

کی روش در پایان بیان کرد: این ۳ تیمی را که گفتم، شانس اصلی قهرمانی در آسیا هستند و برای این است که در ۴۰ سال قبل سرمایه گذاری زیادی برای تیم‌های پایه، دوره‌های مربیگری، زیر ساخت‌ها و ورزشگاه‌ها انجام دادند و برای همین مدعیان اصلی قهرمانی هستند. اگر این مطلب را زیر پا بگذاریم به این معنا است که نسبت به فوتبال صادق نیستیم و به آن دروغ می‌گوییم. ما اینجا به فوتبال دروغ نمی‌گوییم و پس برای تنها جایگاه باقی مانده تلاش می‌کنیم تا به آن برسیم. البته تیم‌های دیگر مانند عربستان سعودی، امارات، ازبکستان و قطر هم می‌جنگند تا یکی از ۴ تیم نهایی باشند. بنایراین این را می‌گویم که تیم خوبی داریم و باید از بازی اول تیم ملی لذت ببریم. باید رو به جلو حرکت کنیم، زیرا تیم خوبی داریم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

قدوس پنجمین بازیکن سال تیمش شد

حضور 2 دستیار ویلموتس برای تماشای دیدار پرسپولیس- داماش

0 نظر

ارسال نظر

capcha