چهل صعود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

چهل صعود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بمناسبت گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیئت کوهنوردی ارتش، صعود به ۴۰ قله را در دستور کار خود قرارداده است، که در این راستا به منظور حفظ آمادگی رزمی و همچنین امداد و نجات در شرایط نامساعد جوی تعداد ۲۲ نفر از کوهنوردان منتخب و ورزیده آجا در صعودی مشترک و به میزبانی مدیریت تربیت بدنی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سرپرستی حسن چم کلانی و با هدایت و راهبری نادر رمضانخانی (رئیس هیئت کوهنوردی ارتش) اقدام به صعود زمستانی قله ۳۵۸۰ متری یخچال همدان کردند.

چهل صعود در چهل سالگی انقلاب
این صعود در شرایط سرعت باد ۶۰ کیلومتر در ساعت و دمای منفی ۲۰ درجه با وجود برف و یخ انبوه در منطقه با حضور کلیه نفرات حاضر در برنامه راس ساعت ۸ صبح مورخه ۹ دی ماه ۱۳۹۷ با ذکر دعای فرج آقا امام زمان (عج) با اقتدار کامل و در صحت و سلامت تحقق یافت. نکته بارز این صعود ارائه آموزش گام برداری در برف و یخ، بهمن شناسی و تصمیم گیری در شرایط ویژه و بحرانی در کوهستان همراه بود.
گفتنی است، طرح صعود به ۴۰ قله مرتفع کشور توسط کوهنوردان ارتش تا پایان سال ادامه خواهد داشت و نکته اینکه از قله توچال تهران آغاز شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جشن چهلمین سال انقلاب با فوتبالی ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha