حسن هانی‌زاده:

سازش با آمریکا به مفهوم تسلیم در برابر آمریکا است

سازش با آمریکا به مفهوم تسلیم در برابر آمریکا است

حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین‌الملل در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی نافرجامی برجام تصریح کرد: دولت نتوانست دستاورد قابل قبولی در برجام داشته باشد. هم‌چنین برجام نتوانست مطالبات مردم ایران را برآورده کند. کشور هم‌اکنون نیازمند هم‌دلی همه‌ی طیف‌های سیاسی است تا بتوانیم مقابل تحریم‌های آمریکا ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: باید همه متحد شویم تا ساز و کاری ایجاد کنیم که کشور از این مشکلات خارج شود وگرنه به همه آسیب می‌رسد.
این کارشناس در خصوص سازش با آمریکا اظهار داشت: مسئله‌ی سازش با آمریکا به ضرر ملت ایران تمام می‌شود و شرایط به گونه‌ای نیست که ایران به آمریکا امتیازی بدهد. باید با مدیریت جهادی و کلان برگرفته از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحریم‌ها و فشارهای آمریکا را بی‌اثر کنیم و کشور را به سمت ثبات اقتصادی و سیاسی سوق دهیم.
وی افرود: ایران کشوری‌ست که تصمیمات خود را به دور از فشارهای قدرت های خارجی اتخاذ می‌کند. منافع ملی‌مان هم بدون گره خوردن به منافع کشورهای غربی در داخل تامین می‌شود و نیازی به سازش با آمریکا نداریم. مسئله‌ی همکاری با جامعه جهانی با سازش و تسلیم برابر آمریکا متفاوت است. سازش با آمریکا به مفهوم تسلیم برابر اراده‌ی آمریکا است.
کارشناس برجسته‌ی امور بین‌الملل تاکید داشت: افرادی که فکر می‌کنند وضعیت اقتصادی با سازش با آمریکا بهبود می‌یابد کاملاً در اشتباه هستند چون این عمل کاملاً با منافع ملی در تضاد است و باید با مدیریت جهادی، اقتصاد داخلی را بهبود داد. از سال ۱۳۵۷ تا کنون ۴ دهه می‌گذرد و جمهوری اسلامی ایران همه‌ی حسن نیت‌های خود را به جهانیان در قراردادهای مختلف نشان داده است. آمریکا از ابتدا در قرارداد الجزایر تا همین اواخر در برجام نشان داد که به هیچ یک از بندهای توافقات پایبند نخواهد ماند.
هانی‌زاده در پایان با اشاره به عواقب زیان‌بار سازش با آمریکا گفت: ایران تجارب زیادی در برخورد با آمریکا دارد. آمریکایی‌ها هیچ‌گاه در عهد خود وفادار نبودند. نباید تجارب را کنار گذاشت و کشور را دائم در معرض آزمون و خطا قرار داد. از گذشته عبرت بگیریم که بین دموکرات و جمهوری‌خواه هیچ تفاوتی نیست و همگی با ملت ایران خصمانه برخورد می‌کنند. باید بدانیم که سازش با آمریکا تضعیف ملت و نظام جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

روایتی از ترور قاسم سلیمانی صنعت هسته‌ای ایران

چرا حمله نظامی آمریکا به ایران غیرممکن است؟

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha