مستند «گزارش اقلیت»، روایتی متفاوت از اتفاقات عاشورای سال ۸۸

مستند «گزارش اقلیت»، روایتی متفاوت از اتفاقات عاشورای سال ۸۸

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، هفتمین قسمت از فصل سوم «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «گزارش اقلیت» ساخته مهدی نقویان از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی و از فعالان رسانه‌ای مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع فتنه سال ۸۸، ناگفته‌های پیرامون آن ماجرا، پشت پرده اتفاقات عاشورا سال ۸۸ و راه‌پیمایی مردمی روز ۹ دی صحبت خواهد کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «گزارش اقلیت»، روایتی متفاوت از اتفاقات عاشورای سال ۸۸ و ماجرا‌های پشت پرده آن است. وقایعی که در دل آشوب‌های خیابانی رخ می‌دهد و در نهایت به روز ۹ دی در تهران و شهرستان‌ها منتهی می‌شود. این مستند همچنین تبعات مختلف فتنه سال ۸۸ و تحریم‌هایی که پس از آن علیه ایران اجرا شد را به تصویر می‌کشد.

حوادثی که پس از انتخابات سال ۸۸ و به ویژه در دی ماه همان سال رخ داد، به عنوان اتفاقاتی فراموش‌نشدنی در ذهن و خاطره مردم و انقلاب اسلامی ماندگار شده است. آشوب‌هایی که با اعتراضات خیابانی به نتیجه انتخابات آغاز شد و دشمنان سعی کردند تا با استفاده از شرایط به وجود آمده، ضربه سنگینی به انقلاب اسلامی بزنند، اما با هوشیاری مردم در ۹ دی ماه، دست دشمن رو شد و تلاش او ناکام ماند. این مستند ۵۰ دقیقه‌ای که به کارگردانی مهدی نقویان ساخته شده است، برای اولین بار در برنامه به اضافه مستند به نمایش در خواهد آمد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۱۱ دی ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روز‌های چهارشنبه ۱۲ دی ساعت ۹ و جمعه ۱۴ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستند‌های دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حال و هوای رندانه یک عملیات تروریستی در «نفوذی»

اکران آنلاین مستند ابراهیم حاتمی‌کیا

تالار اندیشه میزبان جدیدترین مستند جنجالی با موضوع طالبان/ میزگرد تخصصی بررسی تحولات افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha