بازیگر زن در یک تئاتر همزمان دو نقش متفاوت زنانه و مردانه را بازی می کند

بازیگر زن در یک تئاتر همزمان دو نقش متفاوت زنانه و مردانه را بازی می کند

به گزارش سراج24، شکوفه حیدریان بازیگر نقش «شن ته» و «شوی تا» در نمایش «زن نیک ایالت سچوان»، در خصوص نقش خود در این نمایش گفت: متن نمایشنامه اقتباسی از متن برتولت برشت است و من به نمایشنامه های او علاقه دارم. روزی که عبدالرضا اکبری این کار را به من پیشنهاد کرد, حضور در این کار یکی از بزرگترین چالش‌ها برای من شد؛ زیرا باید نقش یک آقا را نیز همزمان بازی می‌کردم. بزرگترین دلیلی که باعث شد من نقش «شن ته» و «شوی تا» را که هیچ شباهتی به من ندارند همزمان بازی کنم، اعتماد آقای اکبری به من بود.

وی در خصوص تجربه همکاری خود با عبدالرضا اکبری اظهار کرد: کار با آقای اکبری فوق العاده است و آرزو می کنم هر بازیگر تئاتری آن را تجربه کند.  عبدالرضا اکبری از لحاظ کارگردانی و بازیگردانی, بازیگر را اقناع می‌کند و سبب می شود که بازیگر با اعتماد به نفس کامل روی صحنه ظاهر شود؛ او در مراحل مختلف تمرین با بازیگر درباره نقش و کاراکترش صحبت می‌کند و هدایت درست ایشان سبب سلب نگرانی می‌شود.

این بازیگر در خصوص استقبال مخاطبان از نمایش «زن نیک ایالت سچوان» بیان کرد: استقبال از نمایش خوب بوده و من هر بار که از سالن خارج شدم، همه از کار تعریف کردند.

حیدریان در پایان گفت: حدود چهار ماه و به صورت مداوم برای این کار تمرین کردیم؛ زیرا کار سخت, پربازیگر و موزیکال است. بعد از پایان این اجرا، در نمایش داستان عشق و در تماشاخانه حوزه هنری اجرا خواهم داشت.

گفتنی است؛ عبدالرضا اکبری نویسنده و کارگردان و محمود راسخفر، پندار اکبری، فریبا دستوار، میلاد رمضانی، رامین مسیبی، شکوفه حیدریان، عرفان اکبری، فاطمه نوری، نازنین تبریزی، مینا خدابخشی، اهورا پوراسکندریان، صدرا معمر، مبین دودانگی، میلاد صفوی، سجاد قربانی، امیرحسین مصدق، حسام رنجبر بازیگران نمایش «زن نیک ایالت سچوان» هستند.

خلاصه نمایش: چند تن از مقامات ایالت سچوان به یک محله فقیرنشین می‌روند. در مواجهه با آدم‌ها در می‌یابند که مهر و محبت و نیکی از میان آن‌ها پر کشیده است و تنها کسی که به آن‌ها کمک می‌کند، زن گل فروش محله است. آن‌ها در ازای این کار اندکی پول به او می‌دهند تا مغازه راه‌اندازی کند و به نیکی‌هایش ادامه دهد؛ اما سیل آواره‌های دور و نزدیک او را به عرصه ورشکستگی می‌کشاند.

این نمایش از ۲۷ آذر تا ۲۰ دی هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نماهنگ| ‌عظمت زنانه

کیانفر: غصه می‌خورم وقتی می‌بینم جوان‌ها را پیر می‌کنند و من در خانه بیکار نشسته‌ام

عذرخواهی نویسنده مشهور از ناتالی پورتمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha