احداث واحد علوم و تحقیقات در ارتفاع غیر مجاز

 احداث واحد علوم و تحقیقات در ارتفاع غیر مجاز

به گزارش سراج24، اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران(سادا) طی بیانیه‌ای پیرامون حادثه دردناک واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: جریان حاکمی که با تخلفات مسلم دانشگاهی را در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد ۱۸۰۰ متر احداث کرده اند، به حقوق مسلم مردم و زمین های منابع طبیعی چنگ انداخته اند، و بالاتر از همه ایمنی سازی های جاده را در احداث آن انجام نداده اند.

در بیانیه این اتحادیه دانشجویی آمده است: « بعد از گذشت چند روز از حادثه دردناک خروج اتوبوس دانشجویان از مسیر و تصادف دردناک در دانشگاه آزاد اسلامی و آسمانی شدن ده نفر از همسنگرانمان در جبهه علم و دانش شد و موجب تاسف مردم شریف ایران گشت انتظار داشتیم که رسیدگی به علل این اتفاق در فضایی به دور از سیاست زدگی های حاکم برجریانات سیاسی مورد برسی قرار گرفته و مقصرین این فاجعه دردناک به سزای عمل خود برسند.

این مهم را در پیام تسلیت اتحادیه که به محض وقوع حادثه صادر شد متذکر شدیم و از همان زمان وضعیت رسیدگی به آن را پیگیری کردیم.

با ایجاد ستاد ویژه پیگیری سانحه تصادف و برکناری سریع تعدادی از متخلفین مشاهده کردیم که مسیر پیگیری موضوع در جهت درست شروع به کار نموده است و هرچه زمان می گذرد شاهدیم این ارگان پیگیری کننده به نحو احسنت انجام وظیفه می نماید.
اما در کمال ناباوری شاهد بودیم در این ماجرا جریانات معلوم الحال سیاسی می خواهند مثل روال سابقشان دوباره جای جلاد و شهید را عوض کنند.

جریان حاکمی که با تخلفات مسلم دانشگاهی را در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد ۱۸۰۰ متر احداث کرده اند، به حقوق مسلم مردم و زمین های منابع طبیعی چنگ انداخته اند، و بالاتر از همه ایمنی سازی های جاده را در احداث آن انجام نداده اند.

حالا که این لاشخوران سیاسی دست خود را از منابع عظیم این اردوگاه بزرگ فرهنگی آموزشی کوتاه می‌بیند به‌جای پاسخگویی در مورد مشکلات بزرگی که به وجود آورده اند طلبکارانه پرچم مطالبه گری را برداشته اند.

اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران از تمامی نهادهای امنیتی تقاضا دارد به وضعیت تخلفات این واحد از روز احداث تا امروز رسیدگی نماید و منافع و مقاصد سازندگان این واحد دانشگاهی را به مردم و دانشجویان گزارش نمایند ما نیز وظیفه خود می دانیم تا حصول نتیجه کامل پیگیر موضوع بوده و تقاضا داریم مسولین دانشگاه و مراجع قصایی و امنیتی در انجام وظایف خود تمام و کمال و همینطور در اسرع وقت عمل نمایند.

همچنین تقاضا داریم مراجع امنیتی در خصوص علت وقوع حادثه و احتمال ایجاد خربکاری در این سانحه با نهایت دقت موضوع را پیگیری نمایند.

پیگیری امور صنفی دانشجویان این دانشگاه و کل خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و تحقق تمامی درخواست‌های به حق دانشجویان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان باید به دور از هیاهوی جناح‌های سیاسی انجام پذیرد تا مشکلات موجود مرتفع گردد.
در پایان مجددا ضمن ابراز همدردی با تمام مردم ایران درگذشت دانشجویان این دانشگاه را تسلیت عرض می‌نماییم و رحمت خاصه خداوند غفور و رحیم و شکور را برای این میهمانان گرامی‌اش و شفای عاجل آسیب‌دیدگان و مجروحان را از درگاه عطوفتش مسألت می‌نماییم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دانشگاه ناامنی که قلدرمآبانه در ارتفاعات ساخته شد

تشریح آخرین وضعیت مصدومان حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات

دانشجوِی فوتی علوم تحقیقات یک زندانی دیه را آزاد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha