اظهارات مسی درباره تعطیلات کریسمس

اظهارات مسی درباره تعطیلات کریسمس

به گزارش سراج24، در آستانه سال نوی میلادی نشریه مارکا با لیونل مسی گفت‌و‌گویی انجام داد.

اولین سئوال مسی احساس او پس از کسب پنجمین کفش طلا بود، که کاپیتان بارسا در پاسخ به این سوال گفت: "این جایزه خوبی برای قدردانی است و متعلق به همه است. این جایزه برای تیم است، همانطور که زمانی که یک دروازه بان برنده جایزه زامورا می‌شود، این جایزه برای کل تیم محسوب می‌شود و من خوشحال می‌شوم که بتوانم دوباره آن را ببرم.

مسی در پاسخ به این سئوال که آیا حس نمی‌کند پس از کسب پنجمین توپ و کفش طلا، جای پنجمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا خالی است، گفت: "خیلی خوب می‌شود. همانطور که در ابتدای فصل گفتیم، لیگ قهرمانان همیشه خاص و ویژه است و ما می‌خواهیم دوباره آن را ببریم."
مسی درباره اولویت زندگی اش گفت: از وقتی که فرزندانم به دنیا آمده اند خانواده اولویت اصلی ام بوده است. این مهمترین چیز زندگی ام است. قطعا من فوتبال را دوست دارم و عاشق آن هستم، اما خانواده مهمتر از همه چیز است.

مسی افزود دوست دارد یک فرزند دختر هم داشته باشند، اما فعلا زود است.  سیرو (فرزند کوچک مسی) تازه سرپا می‌ایستد.

ستاره بارسا گفت: متئو از تیاگو بیشتر فوتبال می‌فهمد، چون او بزرگتر است و درباره تمام مسائل فوتبال بحث می‌کند. من همیشه مورد انتقاد هستم، او بارسلونا، لالیگا سانتاندر و لیگ قهرمانان را دنبال می‌کند. او دوست دارد، سوالات و گزارش‌ها را مطرح می‌کند و وقتی اوضاع خیلی خوب نیست به من می‌گوید. "
خبرنگار مارکا پرسید، آیا درست است که وقتی بارسلونا می‌بازد، شما در مورد فوتبال در خانه صحبت نمی‌کنید؟ مسی گفت: "قبلا اینطور بود. اما اکنون نیست. همیشه هضم شکست‌ها و عملکرد ضعیف سخت است، اما تیاگو من را مجبور می‌کند تا اظهار نظر کنم و بگویم چرا برنده نشدیم. حالا ما خیلی بیشتر صحبت می‌کنیم. "

مسی که به زادگاهش سفر کرده، درباره چگونگی سپری کردن تعطیلات کریسمس نیز گفت:"هر وقت که بتوانیم، کریسمس را در آرژانتین سپری می‌کنیم. کریسمس روز‌های ویژه و زیبایی هستند، همه با هم دیدار می‌کنیم، آب و هوا خوب است و مهمانی می‌دهیم. این روز‌ها با بودن فرزندان روز‌های متفاوتی هستند. با وجود آن‌ها می‌توانید از بابا نوئل لذت ببرید. "

کاپیتان بارسلونا در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه دوست دارد در تیمی با حضور بازیکنان جوان مانند لروی سانه (مهاجم منچسترسیتی) بازی کند یا بار دیگر بازی زیر نظر پپ گواردیولا (سرمربی سابق بارسلونا و فعلی منچسترسیتی) کار کند، گفت: بازی در کنار فوتبالیست‌های بزرگ همیشه لذت‌بخش است. در مورد بازی زیر نظر گواردیولا هم اگرچه سخت است، اما من دوست دارم که یک بار دیگر زیر نظرش کار کنم. او یکی از بهترین سرمربیان دنیا است.

مسی در پاسخ به این سؤال که رؤیای غیرممکنش چیست؟ رویایی که دوست داشته باشد محقق شود، گفت: هیچ چیز غیرممکن نیست. ما باید بجنگیم و هر کاری که از دست‌مان ساخته است انجام دهیم تا به هدفمان برسیم. با این ذهنیت، یعنی کار و تلاش، هیچ چیزی غیرممکن نیست.

کاپیتان آرژانتین گفت: برای بهبود ضربات پنالتی، همه چیز را بررسی می‌کند، فیلم تماشا می‌کند. او افزود تفاوت زیادی بین ضربه آزاد و پنالتی وجود دارد. در ضربات آزاد فشاری برای گل زدن متحمل نیستید، اما در پنالتی دروازه بان راحت‌تر است. فشاری روی او نیست. فشار این دو ضربه متفاوت است.

مسی درباره ضعف خط دفاعی بارسا در این فصل توضیح داد فصل گذشته با سیستم ۲-۴-۴ بازی می‌کردیم که گرچه گلزنی سخت بود، اما فضای کمتری به حریفان می‌دادیم، اما این فصل با سیستم ۳-۳-۴ بازی می‌کنیم که نفوذ پذیر است. در بازی‌های اخیر به لحاظ تدافعی بهتر شده ایم و امیدوارم بهتر هم بشویم.

او درباره دلتنگی برای آندرس اینیستا گفت: البته بدیهی است که هم در داخل و هم بیرون زمین دلم برای او تنگ می‌شود. ما سال‌ها با هم بودیم اشتراکات زیادی در داخل و خارج از زمین فوتبال داشتیم. حس عجیبی است.»

مسی ۳۱ ساله گفت: در ابتدای فصل من گفتم که رئال مادرید باشگاه بزرگی است، یکی از بهترین‌های دنیا که بازیکنانی بزرگ دارد، اما همه خلأ کریستیانو رونالدو را حس می‌کنند، چون او هر فصل گل‌های زیادی می‌زد و علاوه بر گلزنی کار‌های زیاد دیگری هم برای تیمش انجام می‌داد. اینکه رئال مادرید خلاء او را احساس کند برای من تعجب‌آور نیست.

مسی درباره بازی‌های خوب بارسا در این فصل لیگ قهرمانان اروپا گفت: هر سال شوق قهرمانی در لیگ قهرمانان وجود دارد. این بازی‌ها منحصر به فرد، ویژه و زیباترین مسابقه‌ای است که من انجام داده ام. این یک رقابت کاملا متفاوت است که همه ما می‌خواهیم در آن برنده شویم".

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

میلنر علیه مسی افشاگری کرد

تمجید رسانه‌های معتبر دنیا از « لیونل مسی»

آخرین اخبار از مقصد بعدی مسی+تصویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha