سرلشگر صفوی مطرح کرد

قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه

قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه

به گزارش سراج24، سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی پیش از ظهر امروز در دومین جشنواره ملی صنعت هنر دیجیتال (صهند) در تالار بعثت دانشگاه هنر اسلامی تبریز اظهار کرد: سلام حضرت آقا، آیت‌الله عظما خامنه‌ای را به تک تک دانشجویان آذربایجان‌شرقی و مردم قهرمان، مومن و خردمند استان می‌رسانم.

وی با بیان اینکه قلب و روح من در شهر تبریز است، افزود: همه ابعاد سیاسی واجتماعی من در این شهر شکل گرفت و بنده دینداری را در شهر تبریز آموخته و شاگرد آیت‌الله قاضی طباطبایی و مدنی بودم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: قبلا زبان ترکی را متوجه نمی‌شدم ولی زمان زیادی طول نکشید تا بتوانم یاد بگیرم.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان باید تاریخ ۵۰۰ ساله ایران را خوب بخوانند، گفت: من تاریخ آذربایجان را خوب خوانده و فهمیده‌ام.

صفوی با اشاره به شعری از فاضل نظری خاطرنشان کرد:این شعر همان هنر بزرگ هنرمندان را در قالب شعر نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه دنیا بر پایه پنج علت و یا بیشتر به بحران قدرت دچار است، توضیح داد: جابه‌جایی شگرف و ناگهانی مرکز قدرت عالم از غرب به شرق چالش اول بحران قدرت در دنیا است به طوریکه منابع این قدرت اقتصاد، فرهنگ و تمدن هستند.

چین تلاش دارد تا ۲۰۳۰ خود را قدرت اول اقتصادی اعلام کند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه چین، هند، روسیه و انقلاب اسلامی قدرت بزرگ قرن جدید هستند، افزود: آمریکا با چالش بزرگ اقتصادی روبه‌رو است به طوریکه چین تلاش دارد تا ۲۰۳۰ خود را قدرت اول اقتصادی اعلام کند.

وی با بیان اینکه بیداری و پویایی سیاسی مردم دنیا به خاطر قدرت رسانه‌های جمعی دلیل دیگر بحران قدرت در جهان است، گفت: افول و نزول قدرت آمریکا و به خصوص ریاست جمهور آن یعنی ترامپ در داخل و خارج از آمریکا حاکی از این موضوع است به طوریکه استعفاهای پشت سر هم در دولت ترامپ را می‌بینیم.

صفوی خاطرنشان کرد: طبق عقیده استراتژیست‌ها، حمله آمریکا به افغانستان اشتباه بوده است چراکه خود ترامپ اخیرا اعلام کرده که ۱۱ تریلیون دلار هزینه کرده و ۲۰ هزار کشته و زخمی در افغانستان داده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: برخی استراتژیست‌های آمریکا معتقدند که حضور و  لشکرکشی آمریکا به غرب آسیا در عراق و افغانستان اشتباه بوده است چراکه دشمن و تهدید اصلی آمریکا دو کشور چین و روسیه بودند که آمریکا آنها را رها کرده و کل ابهت و هزینه خود را به افغانستان برد در حالیکه باید در ۱۷ سال جنگ باید مقابل آنها می‌ایستاد.

وی با استناد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا باید از غرب آسیا خارج شود، افزود: البته نرفتن رئیس جمهور عراق به استقبال ترامپ در پایگاه هوایی عین‌الاسد مفهوم داشت و به صورت شفاف نشان داد که دیگر آمریکا و رژیم صهیونیستی، همان آمریکا و صهیونیست‌های سابق نیستند.

 به سمت تکنولوژی‌های نوین در حال حرکت هستیم

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: قدرت فناوری‌های نوین در علوم مختلف از دیگر چالش‌های قدرت در جهان است به طوریکه به فضل الهی به سمت تکنولوژی‌های نوین در حال حرکت هستیم.  

صفوی، قدرت پنجم را همان قدرت فرهنگ و هنر برشمرد و گفت: آمریکایی‌ها در مقابل خود همیشه یک قدرت نظامی روسیه و قدرت اقتصاد چین را داشتند ولی در حال حاضر فرهنگ و تمدن نوین اسلامی نه تنها تمام ملت‌های اسلامی بلکه غیراسلامی را تحت تاثیر قرار داده است که سرآغاز آن با انقلاب شکوهمند اسلامی شروع شد.

وی با بیان اینکه آمریکا بعد از اتحادیه ۱۹۹۱ شوروی خود را تنها قدرت برتر جهان اعلام کرد، تصریح کرد:  قدرت هژمونی قدرتی است چند وجهی که هیچ قدرتی توان قد علم کردن در مقابل آن را ندارد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: فرهنگ آمریکایی بعد از اتحاد جماهیر شوروی بر این معتقد بود که  لیبرال دموکراسی بر جهان غلبه می‌کند.

وی بیان کرد: از دیدگاه ما تنها قدرتی که در مقابل قدرت لیبرال خواهد ایستاد و تسلط پیدا خواهد داشت،همان  قدرت فرهنگ و تمدن نوین اسلامی است.

صفوی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی سابقه تمدنی بالا دارد، افزود: پنج تمدن جهانی از قبیل چین، هند، ایران، مصر و یونان تمدن جهان را تشکیل داده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: بعد از اسلام، ایران دو مرحله تمدن‌ساز را داشته است که یکی دوره صفویه بود که از تبریز آغاز شد و از ۵۰۰ سال قبل یک فرهنگ و تمدن را به صورت فرامرزی پیش برد و دیگری  فرهنگ و تمدن‌سازی با رهبری امام انقلاب بود که یک فرهنگ نوین اسلامی را شکل داد که در جهان اسلام بدون رقیب است.

صفوی متذکر شد: به هیچ وجه اسلامی از قبیل  وهابیت، نمی‌تواند الهام‌بخش در جهان اسلام باشد و تنها این اسلام ناب محمدی(ص) است که می‌تواند برای یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون مسلمان الهام‌بخش شود.

 قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه رسیده است

صفوی ابراز کرد: برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی در دیگر زمینه‌ها از جمله اقتصاد، علم، هنر و امنیت به قدری پیش رفته‌ایم که در حال حاضر قدرت و نفوذ فرهنگ اسلامی تا مدیترانه رسیده است  و در حال حاضر می‌خواهیم آن را تبدیل به یک سرمایه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر قدرتی می‌خواهد تا به سرمایه تبدیل شود، این بدون هنر ممکن نیست، افزود: یکی از این ابزارها استفاده از فناوری است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه ای کاش کشورهای همسایه به این دانشگاه‌های چند رسانه‌ای آمده و هنر دیجیتال را بیاموزند، گفت: ایران قلب جهان اسلام است و دانشگاه هنر اسلامی می‌تواند با ظرفیتی که دارد، دانشجوی خارجی پرورش دهد.

تحصیل 2 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران وجود دارد که امیدواریم دانشگاه هنر اسلامی نیز بتواند دانشجوی خارجی جذب کند.

صفوی ابراز کرد: امیدواریم قدرت نرم ایران را به برکت قرآن و رسول الله و با ۴۰ سال تجربه حکومت فکر و اندیشه همچنین اسلام ناب محمدی به جهانیان منتقل کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اذعان داشت: سن بعثی‌ها  در هشت سال دفاع مقدس زیادتر از ما بود ولی فکر و اندیشه ما برتر از آنها بود به طوریکه بلافاصله ضعف عراقی‌ها را پیدا کرده و عملیات آفندی انجام می‌دادیم.

صفوی با تاکید بر اندیشه، تفکر و ایمان بسیجیان و فکر فرماندهان در هشت سال دفاع مقدس، گفت:جنگ را همین طوری پیش نبردیم بلکه با همه علوم‌ جنگ را جلو بردیم به طوریکه در زمین نبرد ایستگاه هواشناسی زده بودیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اعتراف محمدرضا درباره پدرش/ محمدرضا: دیکتاتوری رضاشاه را تکرار نخواهد شد!

استفاده از صحیفه سجادیه در گام دوم انقلاب اسلامی

بیشترین نیروهایی که در حوادث به یاری مردم شتافتند، نیروهای مسلح بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha