تازه‌های نشر قدیانی؛

دو داستان عاشقانه از ترکمن صحرا در گُل جمال

دو داستان عاشقانه از ترکمن صحرا در گُل جمال

به گزارش سراج24، انتشارات قدیانی فعال در حوزه کتاب های خردسالان, کودکان و نوجوانان است و به تازگی کتاب هایی را با عناوین زیر برای کودکان منتشر کرده است که به طور مختصر به معرفی آن می پردازیم؛

دو داستان عاشقانه از ترکمن صحرا در گُل جمال

تازه های نشر قدیانی

گل جمال و شصت سال انتظار، دو داستان عاشقانه ترکمنی این کتاب هستند که درباره‌ی زندگی‌های از دست رفته در میان جنگ، کوچ، جدایی، امید دیدار، مرز‌های ساختگی و انتظار دوستی‌هاست.

شصت سال انتظار داستان گزل است که عمرش را در انتظار شوهر سپری می‌کند که شبی به دلیل درگیری با سربازی روس مجیور می‌شود مرز‌ها را درنوردد و با اسبش از شوروی به ایران بگریزد شصت سال با خیال او می‌گذرد، اما سرانجام ...

این کتاب قبلاً از سوی انتشارات "بویوین آی" ترکیه به چاپ رسیده و در مجامع ادبی و روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ترکیه با استقبال گرم صاحب نظران ادبی روبرو شده و از نظر برخی از آنان جزو آثار ارزشمند و ماندگار ادبیات ترکیه قرار گرفته است.

انتشارات قدیانی کتاب گل جمال اثر عبدالرحمن دیه‌جی را در نوبت چاپ اول، با تیراژ ۱۱۰۰ نسخه با قیمت ۱۰ هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

آثار ایران باستان در موزه‌های بزرگ جهان

تازه های نشر قدیانی

چهار جلد آثار ایران باستان در موزه‌های بزرگ جهان با عناوین آثار ایران باستان در موزه‌ی ارمیتاژ ـ. سن پترزبورگ، آثار ایران باستان در موزه‌ی متروپولیتن ـ. نیویورک، آثار ایران باستان در موزه‌ی بریتانیا ـ. لندن و آثار ایران باستان در موز‌ه‌ی لوور ـ. پاریس اثر محمد علی علوی‌کیا در نوبت اول چاپ در پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت.

این مجموعه با هدف آشنایی نسل جوان ایران، با فرهنگ درخشان و مواریث گران‌قدر هنر و تمدن ایران تألیف شده و می‌کوشد تا بخشی از دستاورد‌های بی‌بدیل هنر خلاق ایرانی را که امروز در خارج از مرز‌ها و در موزه‌های بزرگ جهان نگهداری می‌شود، در معرض دید خوانندگان کتاب قرار دهد.

در این مجموعه چگونگی اکتشافات باستانی در حوزه‌ی تمدن ایران، تاریخچه پر ماجرا و در عین حال تأثر برانگیز انتقال آثار ملی و تاراج فرهنگی میراث تاریخی آن بیان شده و نمونه‌هایی از این آثار همراه با بیان ارزش‌ها و ویژگی‌های هنری آن‌ها معرفی گردیده است.

انتشارات قدیانی این چهار عنوان را در نوبت اول چاپ، با تیراژ ۵۵۰ نسخه و قیمت هر کدام ۴۵۰۰۰ تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

با کتاب‌ سواد مالی آینده فرزندتان را تأمین کنید

تازه های نشر قدیانی

۱۷ جلد از مجموعه هوش مالی با ترجمه سودابه فرخنده از سوی نشر قدیانی با همکاری آکادمی هوش مالی منتشر و روانه بازار کتاب شد.

اگر به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم نگاهی بیاندازید، افراد تحصیلکرده‌ی فقیر زیادی را خواهید دید. این مسئله به این معنی است که تحصیلات به تنهایی نمی‌تواند آینده مالی کودکان را تأمین کند. عادت‌های مالی و هوش مالی هر فرد در سنین پایین پایه ریزی می‌شود. هوش مالی مسئله‌ای است که در طول زندگی با یک فرد همراه است و در موفقیت و یا عدم موفقیت مالی او بیشترین سهم را خواهد داشت.

خوشبختانه هوش مالی از طریق آموزش قابل ارتقاء است. چه بهتر که این آموزش‌ها از سنین کودکی آغاز شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. هوش مالی کودک شما در واقع دیدگاه آن‌ها نسبت به پول و طرز رفتار آن‌ها با پول است. افزایش هوش مالی به کودکان کمک می‌کند تا عادات پولی آن‌ها به شکلی پایه ریزی شود که در آینده بتواند آن‌ها را به ثروت نزدیک کند. البته باید به این نکته توجه کرد که آموزش‌هایی که در مورد پول و مسائل مالی به کودکان داده می‌شود، متناسب با سن آن‌ها و برایشان قابل فهم باشد.

«انتشارات قدیانی» با توجه به اهمیت این موضوع و نقش به سزای داستان‌گویی در انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان، با همکاری «آکادمی هوش مالی» اقدام به انتشار ۵۱ کتاب داستانی در حوزه آموزش «سواد مالی» کرده است. ۱۷ جلد از این مجموعه، که هم‌اکنون انتشار یافته است، برای رده سنی کودکان پیش‌دبستانی تا سوم ابتدایی است. ۳۴ جلد نیز مربوط به دانش‌آموزان کلاس‌های چهارم تا ششم دبستان است که مراحل پایانی ویرایش و طراحی را سپری می‌کند و تا انتهای سال به بازار خواهد آمد.

در «سواد مالی»، کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند، چرا و چطور پس‌انداز کنند؛ چگونه با سرمایه‌گذاری، هم ارزش پول‌شان را حفظ کنند و هم در آبادانی کشورشان مشارکت داشته باشند؛ با راه‌های درست کسب پول و درآمد آشنا می‌شوند و اینکه چگونه از آن نگهداری کنند؛ می‌آموزند با مالیات به عنوان یک وظیفه ملی و مهم روبه­رو شوند، از کودکی به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی بپردازند. با محدود بودن پول و نامحدود بودن خواسته‌ها آشنا می‌شوند و ....

این کتاب‌ها، با دقت زیاد و شاخص‌های متنوعی از جمله خوانش آسان برای نوآموزان و پوشش حداکثری موضوعات مالی متناسب با سن کودکان و نوجوانان، از میان پرفروش‌ترین و معتبرترین کتاب‌های داستانی سواد مالی در جهان، انتخاب شده‌اند و با وسواس زیادی در ترجمه، ویرایش و طراحی، انتشار یافته‌اند.

«آکادمی هوش مالی» مجموعه‌ای دانش‌بنیان و مرکب از اساتید جوان و خوش‌فکر دانشگاه، به صورت خاص بر پژوهش، آموزش و تألیف در این موضوع متمرکز شده‌اند و کتاب‌های جذاب و خواندنی دیگری در زمینه مفاهیم سواد مالی، سرفصل‌های آموزشی سواد مالی و ... نیز در دست تهیه دارد که توسط «انتشارات قدیانی» به زودی منتشر خواهد شد.

با کتاب کار پیش دبستانی‌ها بچه‌ها را خلاق بار بیاورید

تازه های نشر قدیانی

کتاب کار پیش دبستانی‌ها در دو جلد با ترجمه رضوان خرمیان از سوی نشر قدیانی روانه بازار کتاب شد

آماده سازی منابع کار برای مربیان، معلمان و خانواده‌ها و همه مراقبینی که با کودکان خردسال کار می‌کنند، یکی از برنامه‌های مهم و اساسی تمام مراکز پژوهشی کودکان در دنیا است.

کتاب‌های بنفشه واحد کودک و خردسال نشر قدیانی دو جلد کتاب را با عناوین کتاب کار پیش دبستانی‌ها برای کودکان ۴ تا ۶ ساله منتشر کرده و آن‌ها را در اختیار خانواده‌ها و علاقه‌مندان قرار داده است.

هر کدام از این کتاب‌ها شامل ۵۱ برچسب و ۶ واحد کار است (وصل‌کن، نام ببر، مشاهده‌کن، رنگ‌بزن، حساب‌و‌کتاب کن و بچسبان) و همچنین مصور و رنگی است که مربیان و معلمان می‌توانند از آن به عنوان فعالیت‌های آموزشی با کودکان استفاده کنند. به کودکان فرصت دهید تا بخواهند، پرسش کنند، کنجکاوی‌های خود را نشان دهند و سپس شما بر اساس این کنجکاوی‌ها از این منابع استفاده کنید.

کتاب‌های بنفشه واحد کودک و خردسال انتشارات قدیانی، این دو جلد را در نوبت چاپ اول، تیراژ ۱۱۰۰ نسخه و قیمت هر کدام ۲۰۰۰۰ تومان در اختیار والدین و کودکان قرار داد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بایدها و نبایدهای مدیریت کودکان در ایام قرنطینه خانگی

کودکان را با ایده هایی جالب در خانه سرگرم کنید

فیلم| به کودکان درباره حاج قاسم چه بگویم

0 نظر

ارسال نظر

capcha