حل مشکل کاغذ کتاب‌های درسی سال آینده

حل مشکل کاغذ کتاب‌های درسی سال آینده

به گزارش سراج24، حیدر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با فارس در خصوص مشکل کاغذ کتاب‌های درسی، اظهار کرد: مشکل کاغذ کتاب‌های درسی سال ۹۸ حل شد و اکنون در حال مذاکره برای خرید کاغذ کتاب‌های سال ۹۹ هستیم.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ کتاب جدیدالتألیف نداریم، گفت: این موضوع به این معنی نیست که به تغییرات جزئی توجه نکنیم بلکه تغییرات جزئی لحاظ می‌شود اما نمی‌خواهیم به خاطر تغییر چند خط یا چند صفحه کل کتاب را دوباره چاپ کنیم.

تورانی اضافه کرد: هر سال کتاب‌های مرجوعی و باطله داریم و این کتاب‌ها به خاطر تغییر چند صفحه یا چند خط به کنار می‌روند و کتاب‌های جدید باید چاپ شوند در حالی که می‌توانیم این تغییرات را از طریق سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و فضای مجازی اعلام کنیم.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر مهر ۹۸ روی تعداد زیادی از کتاب درسی به عنوان مثال از پایه‌های اول تا نهم، «مُهر ماندگاری تا ۱۴۰۰» درج می‌شود و تغییراتی که در سال‌های بعد روی کتاب نیاز است از طریق سایت سازمان اعلام خواهد شد.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: این کار صرفه‌جویی اقتصادی بالایی دارد ضمن اینکه دانش‌آموزان می‌توانند کتاب‌های خود را تمیز نگه داشته و در اختیار دانش‌آموزان دیگر قرار دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آن چه را که درباره کاغذ دیواری باید بدانیم

سلطان کاغذ بازداشت شد

قیمت واقعی دستمال کاغذی ۸۰۰ تومان است نه ۲۰۰۰ تومان

0 نظر

ارسال نظر

capcha