رضایی‌کوچی:

قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۷۰درصد افزایش یافته است

قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۷۰درصد افزایش یافته است

به گزارش سراج24، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر نگاه دولت به بازار مسکن نگاه سرمایه‌گذاری باشد، می‌توانیم به بهبود این بازار امیدوار شویم، گفت: پرداخت تسهیلات ارزان‌ قیمت با مدت بازپرداخت طولانی می تواند نگاه را به بازار مسکن تغییر دهد البته در این بین نگاه وزیر راه و شهرسازی امیدوار کننده به بازار مسکن است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر قرار باشد کسی در حوزه مسکن سرمایه‌گذاری کند باید در حوزه ساخت سرمایه‌گذاری کند نه در حوزه خرید، فروش و نگه‌داشت مسکن.

وی افزود: خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی برنامه‌های مهمی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و اجرایی شدن طرح بازآفرینی شهری دارد و با اجرایی شدن این برنامه‌ها بخش ساخت‌وساز رونق خواهد گرفت.

رضایی با بیان اینکه متوسط قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۷۰درصد افزایش یافته است، گفت: وزیر راه و شهرسازی باید اولویت‌های خود را بر بازار مسکن قرار دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اولویت وزیر راه و شهرسازی باید شرکت در جلسه‌های کمیسیون عمران مجلس باشد، تصریح کرد: دریافت مالیات از عایدی مسکن و همچنین اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند وضعیت بازار مسکن را از شرایط کنونی تغییر دهد و به نوعی به این بازار کمک کند.

چندی پیش رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که عدم دریافت مالیات از خانه‌های خالی به دلیل نداشتن نرم‌افزار برای شناسایی این خانه‌ها بهانه‌هایی از سوی دولت است و به نوعی اجرایی نکردن این قانون تخطی از آن به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هزینه آب، برق، گاز و تلفن منازل زیر 80 متر باید رایگان شود

حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha