چند درصد از زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند؟

چند درصد از زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند؟

به گزارش سراج24، سردار مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم مبادله تفاهم‌نامه همکاری سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر که امروز در اردوگاه فشافویه برگزار شد با اشاره به افزایش ۵۰ برابری تولیدات مواد مخدر در کشور افغانستان اظهار کرد: تولیدات مواد مخدر کشور افغانستان از زمانی که اشغالگران وارد این کشور شدند از ۲۰۰ تن به ۱۰ هزار تن رسیده است.

وی افزود: ارتباط مواد مخدر با بسیاری از جرایم برای کسی پوشیده نیست و ۷۰ درصد از زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند.

سردار مؤمنی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد طلاق‌ها ناشی از مواد مخدر است؛ بیان کرد: جرایمی هم، چون قتل و سرقت نیز ناشی از مواد مخدر هستند.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: اولویت ما در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که منشأ آن مواد مخدر هستند در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت ما بعد از پیشگیری جمع‌آوری، نگهداری، درمان، ساماندهی و بازپروری معتادین است، اظهار کرد: حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار معتاد متجاهر در کشور داریم که تا پایان سال باید این افراد را ساماندهی کنیم.

سردار مؤمنی در ادامه بیان کرد: مطالبه تمام مردم و مسئولین از متولیان برخورد با پدیده علنی مصرف مواد مخدر در معابر است؛ چرا که هر چقدر هم بگوییم در حال مقابله با این پدیده هستیم، اما تا زمانی که این معتادین در معابر عمومی دیده می‌شوند باور کردن آن برای مردم مشکل است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در گذشته اردوگاه فشافویه ۷۰۰ تا ۸۰۰ ظرفیت وجود داشت که هم اکنون به حدود ۵۰ هزار نفر افزایش یافته است. در جلسه امروز توافق‌نامه‌ای که در یک سال گذشته با سازمان زندان‌ها منعقد شده است در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها با همه ظرفیت‌های موجود باید با موضوع مواد مخدر با ستاد مبارزه با مواد مخدر همراه شوند تا موضوع معتادین متجاهر نیز تا پایان سال محقق و به سرانجام برسد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

پویش سراسری آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

نذر آزادی زندانیان به نام امام حسین(ع) تا اطعام نیازمندان در محرم

راه‌اندازی «نذر رهایی» برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha