حسن عباسی: مراجع تقلیدبیش از ۱۱۰ بار سیستم بانکداری را ربوی اعلام کردند

حسن عباسی: مراجع تقلیدبیش از  ۱۱۰ بار سیستم بانکداری را ربوی اعلام کردند

به گزارش سراج24، حسن عباسی امشب در جمع مردم زاهدان در مسجد جامع این شهر با عرض تبریک ایام حماسه تاریخی نهم دی، اظهار داشت: اگر ملت ما در هشت سال دفاع مقدس در عرصه جنگ نظامی توانستند از انقلاب و اسلام دفاع کنند، در سال 88 و خاصه در 9 دی در جنگ نرم در مقابل فتنه‌های دشمنان ایستادند.

این کارشناس مسائل استراتژیک افزود: علت مخالفت و دشمنی بنی اسرائیل با حضرت عیسی مسیح مخالفت آن حضرت با ربا خواری آل یحود بود که آن زمان حضرت عیسی به مخالفت با نظام ربوی یحود پرداخت و در آن زمان خاخام بزرگ یحودی به پادشاه گفت که اگر این فرد بماند نه ما می‌مانیم و نه شما.

وی افزود: اکنون دو هزار سال بعد از حضرت عیسی، دین مسیح مطلقا با رباخواری عجین شده است. امروز بعد دو هزار سال دیده می‌شود که دین مسیحیت مقابل رباخواری سر خم کرده و این کشوری به نام ایران است که مقابل این حکم ربا ایستاده است.

عباسی اضافه کرد: امروز بین 300 کشور دنیا این ایران و در واقع اسلام است که مقابل رباخواری ایستاده است. علت افول اقتصاد غرب یک دلیلش این است که تار و پود اقتصاد آنها بر پایه رباست و جامعه جهانی امروز نیاز به فقه الهی دارد و جامعه امروز غرب درگیر آن چیزی است که عیسی مسیح دو هزار سال پیش با آن به مخالفت پرداخت.

این کارشناس مسائل استراتژیک گفت: فتنه و فتنه شناسی بخشی از زندگی دینی است و اگر ما فتنه شناس نباشیم قافلگیر می‌شویم و زمین می‌خوریم؛ یکی از دلایلی که در جمهوری اسلامی برخی افراد با سر بر زمین خوردند این است که در بین آنها ادعا دین داری و دین شناسی بود اما عمل چیز دیگری بود.

وی با بیان اینکه فتنه شناسی در زندگی ائمه و صالحین یک اصل است، افزود: امروز در جمهوری اسلامی اگر فتنه شناس نباشیم آینده نظام و انقلاب به خطر می‌افتد.

عباسی با بیان اینکه 9 دی بازخوانی مفهومی به نام فتنه شناسی است، گفت: فتنه اختلاط حق و باطل است. مسلمان انقلابی یک وجه زندگی‌اش فتنه شناسی است.

این کارشناس مسائل استراتژیک بیان کرد: هفت مرجع تقلید در سال‌های اخیر 110 بار تاکید کرده‌اند سیستم بانکداری ربوی است و ما شاهدیم تلویزیون جمهوری اسلامی تبلیغ بانک می‌‌کند یعنی به عبارتی تبلیغ باطل می‌کند و مردم ما هم هنوز بانک ربوی را به عنوان یک منکر قبول ندارند، این نوعی فتنه است.

وی تصریح کرد: امروز در بسیاری موارد اگر امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم معلوم نیست پایه آن حق است یا باطل مثل تبلیغ بانک ربوی یا تبلیغ تحصیل علوم دانشگاهی که اساس آن غربی باطل و پدر، پسر و روح‌القدس است، و این مصداق فتنه است یعنی جایی که حق و باطل خلط می‌شود و ما امر به منکر می‌کنیم.

عباسی گفت: اینکه بچه مسجدی ما محافظه کار شده قابل قبول نیست، بچه مسجدی ها باید منکر را آنقدر در جامعه بزنند تا به عنوان یک منکر پذیرفته شود. فتنه یعنی جوری باطل معروف شود که به راحتی نتوان آن را منکر دانست.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود سال 98 هم فتنه‌ای در کشور شکل بگیرد، گفت: مردم ما باید هوشیار فتنه شناس باشند تا بتوانیم کشور را از این فتنه‌های دشمنان به سلامت گذر دهیم.

عباسی گفت: مردم ما در نهم دی ماه 88 فتنه را جمع کردند و نظام هم در قبال سران فتنه کوتاه آمد اما متأسفانه سران فتنه مواضع فتنه‌گرانه خود را تغییر ندادند و بر این مسیر باطل پافشاری کردند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مسئولین فعلی هیچ شناختی از اینترنت ملی ندارند

فیلم| روحانی باید پاسخگو باشد

گفتمان ترامپ، تسلیم و تحقیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha