غرویان: روحانی گرایش اصلاح طلبی دارد

غرویان: روحانی گرایش اصلاح طلبی دارد

به گزارش سراج24، محسن غرویان که اظهارات پرحاشیه اش او را به «پای ثابت» حضور در روزنامه های اصلاح طلب تبدیل کرده و عنوان آیت الله هم از این جراید گرفته است، این بار در گفتگو با روزنامه آرمان ضمن انتقاد از روش پرداخت یارانه گفته است: «این روحیه، روحیه خوبی در یک ملت نیست که آماده‌خور پرورش یابند».

بخش های مهم اظهارات وی را خواهید خواند:

*در این موضوع که آقای روحانی از طرفداران گرایش اصلاح‌طلبی است هیچ شکی وجود ندارد و بر همگان روشن و واضح است.

*آقای واعظی نظرشان به برخی از افراد تندرو در جناح اصلاحات بوده است. شاید از این منظر که افکار آقای روحانی با برخی از از اشخاص تندرو در جریان اصلاحات هماهنگ نیست این موضوع درست باشد اما جریان اصلاح‌طلبی تاثیر خود را در انتخاب آقای روحانی در انتخابات 92 و 96 داشته و دارد. آقای واعظی باید قیدی را مطرح کنند و مشخصا اعلام کنند که جریان اصلاح‌طلب از آقای روحانی حمایت کردند، چرا که این موضوع به صورت کامل روشن و شفاف است و همچنین جریان اصلاح‌طلبی حامی جریان اعتدال‌گرایی آقای روحانی بوده و هست.

*نمی‌توان سخنان آقای واعظی را به جای سخنان آقای رئیس‌جمهور تلقی کرد، چرا که هر دو بزرگوار دارای یکسری آرا، افکار و نظراتی هستند که نباید سخنان هر کدام را به حساب دیگری نوشت.

*افرادی که مقام و شخصیت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را انکار می‌کنند و زیر سوال می‌برند در واقع موقعیت خود را تضعیف می‌کنند یعنی به خود ضربه می‌زنند و کورباطن بودن خودشان را نشان می‌دهند و نمی‌دانند که دارند شخصیت خودشان را خورد می‌کنند. شخصیت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را در پیام مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت ایشان باید دید که حدود 30 عنوان و وصف بسیار ارزشمند و مثبت برای ایشان ذکر کرده بودند و تمام آن اوصاف در عنوان یار دیرین مقام معظم رهبری گنجانده شده است. اوصاف دیگری که ارجاع می‌دهم این افراد را به روند پیام مقام معظم رهبری را بخوانند و یک بار دیگر دقت کنند در آن جمله حضرت امام (ره) که فرمودند «هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است» این کلمه «چون» دارای معنای بسیار زیادی است یعنی این کلمه را می‌رساند علت اینکه هاشمی زنده است این است که نهضت است یعنی نشان می‌دهد زنده بودن هاشمی‌ رفسنجانی همان زنده بودن انقلاب و نهضت است.

*به طور کل مخالف روحیه یارانه‌خوری هستم یعنی این سیاست را نمی‌پسندم که مردم را به نحوی بپرورانیم که منتظر یارانه باشند. این سیاست، سیاست غلطی بود. این روحیه، روحیه خوبی در یک ملت نیست که آماده‌خور پرورش یابند.

*دکتر ظریف به مسأله پولشویی در کشور اشاره کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند. به نظر می‌رسد سخنان آقای ‌ظریف منافع برخی افراد را در معرض تهدید قرار داده و به همین دلیل سخنان ایشان را به عنوان مخالفت با نظام تعبیر کرده‌اند.

منبع:جهان نیوز

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تبریک جامعه روحانیت مبارز به «رئیسی»

ویدئو/ کارنامه روحانی در حوزه اجتماعی

استیضاح روحانی بی‌حاصل بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha