فعال اصلاح طلب مطرح کرد

حسادت به امام خمینی دلیل دشمنی با هاشمی!

 حسادت به امام خمینی دلیل دشمنی با هاشمی!

به گزارش سراج24، این استاندار اسبق در دولت روحانی در اینباره نوشته است: " امام راحل فرمودند «هاشمی‌ زنده است، چون نهضت زنده است» اما این زنده بودن به معنای زنده بودن فیزیکی نیست، نه آنکه عمر آیت‌ا... هاشمی صدها سال طول بکشد. به آن معناست که آثار، برکات، خدمات، فکر و اندیشه ایشان تا زمانی که نهضت زنده است در درون انقلاب مایه تحرک و ماندگاری انقلاب خواهد شد."

وی در ادامه نیز مدعی شده است: " مجلس اول در کشور که ریاست آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی را به همراه داشت، متشکل بود از مجتهدان و شخصیت‌های برجسته سیاسی، انقلابی، زندان رفته و همچنین شاگردان برجسته امام راحل. حتی شخص مقام معظم رهبری هم در آن مجلس رئیس کمیسیون دفاعی بودند. عده‌ای از آقایان با توجه به نفس و شیطانی که بر آنها حاکم شده بود خود را شایسته‌تر از آیت‌ا... می‌پنداشتند و به همین جهت به صورت تلویحی شروع به مخالفت با ایشان کردند. با توجه به نقش والای امام و نور وجودشان، افراد مخالف با آیت‌ا... نتوانستند به ایشان لطمه‌ای وارد کنند. در زمان جنگ همگی‌ شاهد این موضوع بودند که امام در حساس‌ترین لحظات کشور، آیت‌ا... هاشمی را به عنوان جانشین خود یعنی جانشین فرماندهی کل قوا در جنگ انتخاب کردند و بحمدا... آثار و برکات حضور آیت‌ا... در آن جایگاه مشاهده شد. همین موضوع بر حسادت برخی از افراد افزون کرد. عده‌ای از این افراد از دنیا رفته‌اند و عده‌ای هم هنوز هستند. این حسادت‌ها ادامه پیدا کرد تا زمانی که آیت‌ا... خامنه‌ای بر مسند رهبری جلوس فرمودند و نقشی که آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی در معرفی ایشان داشتند دوباره آنهایی را که حسادت می‌ورزیدند، بسیار ناراحت کرد. لذا برای ایجاد اختلاف میان مقام معظم رهبری و آیت‌ا... هاشمی تلاش کردند که موفق نشدند.حتی پس از رحلت آیت‌ا... و مشاهده حضور چند میلیونی جمعیت در مراسم تدفین ایشان، این افراد همچنان حسادت می‌ورزیدند، اما دیگر در مقابل سیل جمعیت هیچ کاری نمی‌توانستند، انجام دهند."

این نماینده سابق مجلس در پایان نیز تصریح کرده است: " برخی قصد دارند که اجازه ندهند تفکر خط امامی آیت‌ا...‌هاشمی در جامعه پیاده شود. این حسادت‌ها در ابتدا نسبت به خود امام مطرح بود، اما چون نمی‌توانستند این حسادت‌ها را بروز دهند، حسادت را به نزدیک‌ترین یار و همراه امام یعنی آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی و مقام معظم رهبری نشان دادند."

منبع:جهان نیوز

انتهای خبر/

اخبار مرتبط

واکنش خانواده آیت‌الله‌هاشمی به اظهارات عباس عبدی

حسن روحانی فحوای نامه صدام حسین به هاشمی را فاش کرد

تحلیل من این بود آقای هاشمی رأی نمی‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha