آیت‌الله علوی گرگانی:

استعمال دخانیات از توطئه‌های نخ‌نما شده دشمنان است

استعمال دخانیات از توطئه‌های نخ‌نما شده دشمنان است

به گزارش سراج24، آیت‌الله‌العظمی سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی عصر امروز در دیدار دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور، همراهی دولت با جامعه در کاهش معضل استعمال دخانیات را ضروری عنوان کرد و با اشاره به حساسیت این مساله اظهار داشت: جلوگیری از ایجاد تبعات اجتماعی در مساله استعمال دخانیات با حرکت در مسیر صحیح ضروری است.

وی با بیان اینکه استعمال دخانیات از توطئه‌های نخ‌نما شده دشمنان است افزود: دشمن می‌خواهد از این طریق مردم کشور را همواره به خودش وابسته کند و ما نباید اجازه دهیم این توطئه تکراری به نتیجه برسد.

این مرجع تقلید نفوذ و درآمدزایی بیشتر در کشورهای دنیا را هدف غرب از تبلیغ و انداختن مردم در دام اعتیاد دانست و افزود: مرحوم خلخالی در سال‌های ابتدایی انقلاب برخوردهای شدیدی با مساله مواد مخدر داشت که موجب کاهش چشم‌گیر آمار و حجم استفاده از این مواد خانمان‌سوز شد درحالی‌ که تا قبل از انقلاب سیگار و تریاک نقل بسیاری از محافل بود.

وی با تاکید بر اینکه مواد مخدر ثروت‌های جامعه و کشور را عملا دود می‌کند تصریح کرد: یکی از حرکت‌های بزرگ تحریم استعمال دخانیات بود که توسط میرزای شیرازی انجام شد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی برخی سیاست‌های مجلس شورای اسلامی در عادی‌سازی مصرف قلیان در قهوه‌خانه‌ها را نامطلوب دانست و مورد انتقاد قرار داد و گفت: نباید اجازه عادی‌سازی این اقدام اشتباه را داد.

وی فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به مردم در خصوص خطرات و مضرات مواد مخدر، سیگار و قلیان را ضروری دانست و با انتقاد از نگاه درآمدی دولت به مساله سیگار اذعان کرد: دولت نمی‌خواهد از منافع اقتصادی حاصل از سیگار دست بردارد درحالی که باید بیش از پیش به آگاهی‌بخشی عمومی پرداخته و به دنبال توجیه دولت در خصوص عدم نگاه اقتصادی به مسئله دخانیات و سیگار بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ورود دیوان محاسبات به پرونده شرکت دخانیات

کاهش سن مصرف قلیان در کشور

نباید از صبر مردم در حوزه اقتصادی سوءاستفاده شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha