نمایش «به دنیا خوش آمدید» روایت زندگی ۵ بیمار روانی است

نمایش «به دنیا خوش آمدید» روایت زندگی ۵ بیمار روانی است

به گزارش سراج24، پارسا ذوالفقاری نویسنده و کارگردان نمایش «به دنیا خوش آمدید»، در خصوص نمایشنامه این اثر نمایشی گفت: این نمایشنامه راجع به یک آسایشگاه روانی است که ورود عموم سالی یک بار به آن آزاد می‌شود و یک موقعیت مکانی استعاره‌ای است. پنج بیمار در این آسایشگاه حضور دارند که هرکدام به یک علت غیرموجه‌ در این آسایشگاه هستند و داستان زندگی خود را توضیح می‌دهند.

وی در خصوص نحوه انتخاب بازیگران برای این نمایش بیان کرد: بازیگران از آموزشگاه‌های معتبر بازیگری تهران انتخاب شده اند و بقیه بازیگران را از گروه خودم در کار تصویری قبلی انتخاب کرده ام.

کارگردان نمایش «به دنیا خوش آمدید» در خصوص مدت زمان و نحوه تمرین برای این نمایش تصریح کرد: تمرین نمایش ما یک پروسه ۵ ماهه بود. در ابتدا با بازیگران اصلی حدود یک ماه و نیم اتفاق افتاد و ما روند تربیت حس و تمرکز تخیل و شخصیت پردازی را داشتیم. کار ما دارای ۵ پرسوناژ است که هر کدام دو بازیگر دارد و بازیگران دوم یا همان همزاد بازیگران از اواسط تمرین‌ها به ما اضافه شدند و در نتیجه به مرحله میزانسن و اجرا رسیدیم.

ذوالفقاری با بیان اینکه این نمایش به صورت کاملاً مستقل به روی صحنه می‌رود، گفت: حمایت از کار‌های اول به خصوص وقتی متن آن کار را خودتان نوشته باشید کم پیش می‌آید. سالنی که در آن اجرا می‌کنیم تا حدودی ما را حمایت می‌کند، در حالی که باید بیشتر از هرچیزی حمایتمان کند. کار ما نه حمایت مالی داشته نه حمایت تبلیغاتی.

وی در خصوص استقبال مخاطبان تصریح کرد: برای کار اولی که در یک سالن خصوصی اجرا می‌رود، به نسبت خوب بوده است. اگر تبلیغات خوبی انجام می‌گرفت، قطعا حمایت خیلی بهتر می‌بود. خداراشکر بازخورد خوبی داشتیم.

ذوالفقاری در خصوص تمدید اجرای این اثر نمایشی بیان کرد: در حال برنامه ریزی هستم که این کار را در یک سالن دیگر با یک شرایط اجرایی بهتر به اجرا ببرم. اگر در توانم باشد، ترجیح می‌دهم در یکی از شهرستان‌ها نیز این اجرا را به روی صحنه ببرم. به این دلیل که این اجرا، یک اجرای عمومی است و برای عموم جذاب خواهد بود و فقط برای قشر تئاتربین نیست.

گفتنی است؛ سحر احسانی، زهرا ایران نژاد، غزال راه آورد، مهسا سیاری، فرشاد فعال، غزال قربانی، صادق کاهانی، حسین لطفی، نیما میرزا حسین، امیررضا نظری دراین اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شرایط حضور ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد

تقدیم نمایش «الشمس تشرق من حلب» به شهدای خان طومان

نمایشگاه هنر اسلامی در موزه رویال ووستر انگلیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha