رئیس مرکز خشکسالی کشور:

بارش‌های نرمال تاثیری در جبران کمبود منابع آبی ندارد

بارش‌های نرمال تاثیری در جبران کمبود منابع آبی ندارد

به گزارش سراج24، صادق ضیاییان رئیس مرکز خشکسالی کشور درباره آخرین وضعیت بارش باران در کشور اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای مهر تا ۲۷ آذر، مجموع بارش‌های کشور ۸۳.۴ میلی متر بوده در حالی‌که این میزان مدت مشابه سال قبل ۲۸.۱ میلی متر و بلندمدت ۵۷.۶ میلی متر بوده است.

وی از رشد ۲۶ میلی متری بارش نسبت به دوره بلندمدت در بازار خبر‌ داد و گفت: این در‌حالی است که استان‌های سیستان و بلوچستان ۷۴ درصد، یزد ۳۸ درصد و اردبیل ۲۵ درصد نسبت به دوره بلندمدت بارش های کمتری دریافت کرده است.

ضیاییان با اشاره به اینکه بارش ها در مابقی استان ها نرمال و بیش از نرمال بوده است، بیان کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته در اکثر مناطق کشور بارش‌های نرمال و بیش از نرمال ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز خشکسالی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۳۵ درصد بارش های مورد نیاز کشور تامین شده است، بیان کرد: تا کنون استان ایلام بیش از ۸۰ درصد و خوزستان ۷۰ درصد بارش سالانه خود را دریافت کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به خشکسالی و کم بارشی طی ۱۵ سال اخیر، بارش های نرمال و بیش از نرمال در سال زراعی جدید نمی تواند تاثیری در جبران کمبود منابع آبی داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

لرستان پربارش‌ترین استان‌ کشور

آخرین وضع آب و هوای کشور در پانزدهم اردیبهشت

آخرین وضع آب و هوای کشور در دوم اردیبهشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha