دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران مطرح کرد؛

بر روی طرح نوسازی بافت فرسوده خوب فکر نشده

بر روی طرح نوسازی بافت فرسوده خوب فکر نشده

ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ۱۱۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان و توسعه‌گران با کارمزد ۱۸ درصد نمی‌تواند پاسخگوی ساخت ۴۰۰ هزار واحد باشد، اظهار کرد: متأسفانه در صورتی که توسعه‌گران و انبوه‌سازان نتوانند در زمان مقرر بازپرداخت تسهیلات را برگردانند، شامل جریمه ۳۰ درصدی می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه این واحد‌ها در بافت‌های فرسوده احداث می‌شود، مگر یک سازنده و انبوه‌ساز در ساخت و نوسازی این واحد‌ها چه میزان سود دریافت می‌کند که باید سود بانکی ۳۰ درصدی پرداخت کند؟.

رهبر تأکید کرد: هم‌اکنون متوسط قیمت هر متر مربع ۹ میلیون تومان است و در مناطق جنوب شهر میانگین قیمت مسکن به ۵ تا ۶ میلیون تومان در هر متر مبع می‌رسد، بنابراین ساخت این واحد‌ها برای اقشار ضعیف جامعه با میانگین قیمت پنج میلیون تومانی هیچ توجیهی ندارد.

دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران توضیح داد: به نظر می‌رسد که دولت برای اجرای این طرح خوب فکر نکرده و تأمین منابع مالی برای این طرح پاسخگو نیست و دولت نمی‌تواند با این میزان سود بانکی طرح را به خوبی اجرا کند.

وی افزود: در طرح مسکن مهر میانگین بازپرداخت تسهیلات برای ۴ درصد بود و در آن دوران متقاضیان قادر به پرداخت این میزان سود بانکی نبودند، در این دوره چگونه متقاضیان می‌توانند هر متر مربع واحد مسکونی را با قیمت ۶ تا ۷ میلیون تومانی بخرند.

رهبر بیان کرد: دولت برای اجرای این طرح باید اراضی و یا زمین‌های رایگان همانند طرح‌های موفق در اختیار انبوه‌سازان و یا توسعه‌گران قرار دهد تا بخشی از مشکلات موجود در این حوزه برطرف شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بهره برداری از ۷ پروژه خدمات روبنایی در فاز‌های ۳ و ۱۱ پردیس به ارزش ۶۱۲ میلیارد ریال

واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر قانونی شد

قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۷۰درصد افزایش یافته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha