معاون اقتصادی رئیس جمهور:

غفلت از مدیریت منابع آب باعث فراهم شدن شرایطی برای برخی از پوپولیست‌ها شده است

غفلت از مدیریت منابع آب باعث فراهم شدن شرایطی برای برخی از پوپولیست‌ها شده است

به گزارش سراج24، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز در دومین کنفرانس دو سالانه اقتصاد آب که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: حضور بخش خصوصی در مسایل ملی ضمانت اجرایی مناسبی برای انجام آن است و نمی‌توان تنها به دولت اتکا کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: شناسایی مسایل بزرگ ملی و ایجاد شرایط برای حضور فعالانه بخش خصوصی راهگشای بسیاری از مشکلات است.

وی افزود:‌ برخی از مدیران مشکلات و تنش آبی امروز کشور را ناشی از کاهش بارش بیان می‌کنند، در حالی که عمده این مشکل به عدم مدیریت تقاضا باز می‌گردد.

به گفته وی؛ مهم‌ترین اقدام در زمینه عبور از خشکسالی مدیریت هوشمندانه تقاضا است.

نهاودیان ادامه داد: غفلت از مدیریت منابع آب باعث فراهم شدن شرایطی برای برخی از پوپولیست‌ها شده است که با سوءاستفاده از وضع موجود به ارائه راهکار‌های اشتباه اقدام می‌کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت:‌ در چهل سالگی انقلاب ارزیابی نقادانه عملکرد و دستاورد‌ها باید در حافظه ملی ثبت شود و برای ادامه مسیر مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: تنش‌های آبی در کشور به محلی برای منازعات سیاسی تبدیل شده است و باید مسئله آب افتصادی شود که در این صورت جنبه‌های حاشیه‌ای آن کاهش خواهد یافت.

نهاوندیان گفت: سرمایه‌گذاری در زمینه آب باید توجیه اقتصادی داشته باشد تا شاهد مشارکت بخش خصوصی در این حوزه باشیم.

در این کنفرانس غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سید محمدحسین شریعتمدار رئیس کنفرانس و حمید چیت‌چیان وزیر سابق نیرو حضور دارند.

دومین کنفرانس دوسالانه اقتصاد آب با محوریت منابع آب و محدودیت‌های پیش رو طی امروز و فردا ۲۷ و ۲۸ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

آخرین وضع آب و هوای کشور در یازدهم خرداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha