در واکنش به ادعای قطع همکاری یک شرکت نفتی روسیه؛

ارزش 30 میلیارد دلاری تفاهم نامه شرکت ملی نفت و شرکت روسنفت روسیه

ارزش 30 میلیارد دلاری تفاهم نامه شرکت ملی نفت و شرکت روسنفت روسیه

به گزارش سراج24، در روزهای اخیر ادعا شده بود که شرکت نفتی روسنفت روسیه به دلیل تحریم ها، قرارداد همکاری با ایران را متوقف کرده است.

شرکت ملی نفت ایران در واکنش به این ادعا، اعلام کرد که این شرکت، تنها تفاهمنامه ای با روسنفت روسیه امضا کرده و هیچ گاه قراردادی بین دو طرف امضا نشده بود.

بر این اساس، پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌ها، با توجه به استقبال مطلوب شرکت‌های خارجی و ایجاد فضای مناسب همکاری بین شرکت‌های خارجی و ایرانی، برای استفاده حداکثری از فرصت‌های فراهم شده با هدف جذب فناوری و سرمایه‌ خارجی در کشور، شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های مختلف خارجی از جمله شرکت «روسنفت» تفاهم‌نامه‌های همکاری امضا کرد.

شرکت ملی نفت یادآور شده است: برخی تفاهم‌نامه‎هایی که با اجرای برجام به امضا رسید، پس از طی مراحل قانونی به قرارداد تبدیل شد، اما تفاهمنامه با روسنفت هیچ گاه به مرحله قرارداد نرسید.

شرکت های روسی گازپروم، روسنفت، لوک اویل، زاروبژنفت و تاتنفت پس از اجرای برجام، تفاهمنامه هایی را برای مشارکت در طرح های توسعه صنعت نفت ایران امضا کرده بودند.

شرکت ملی نفت و شرکت روسنفت روسیه در آبان ماه سال 96 تفاهمنامه ای را برای گسترش همکاری های نفتی به ارزش 30 میلیارد دلار امضا کرده بودند که البته جزئیات این تفاهمنامه اعلام نشد.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

تکمیل حفاری ۱۷۳ هزار و ۳۸۶ متر از چاه‌های نفت در ۱۱ ماه امسال

زمان و حجم چهارمین عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران مشخص شد

انتشار آمار فروش وزارت نفت از سمت رسانه های خارجی شائبه‌ای بیش نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha