علیم یارمحمدی:

فعلا راه‌کاری برای فرار مالیاتی سوداگران نیافته‌ایم

فعلا راه‌کاری برای فرار مالیاتی سوداگران نیافته‌ایم

علیم یارمحمدی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص طرح مالیات بر خانه‌های خالی گفت: این طرح به‌منظور جلوگیری از سوداگری برخی افراد در بازار مسکن، در کمیسیون عمران مجلس درحال پیگیری و بررسی است. کلیات این طرح توسط اعضای کمیسیون تبیین شده و فقط بخشی از جزئیات باقی مانده است که درحال بررسی آن هستیم. این طرح باید ضمن جلوگیری از سواستفاده اخلالگران در بازار، به نحوی تنظیم شود که مانع فعالیت انبوه سازان و شرکت‌هایی که بصورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کنند نشود.

وی افزود: در زمینه‌ی تعیین مالیات بر عواید حاصل از فروش مسکن با همکاران ما در کمیسیون اقتصادی جلساتی برگزار شده است تا با تصویب این قانون، حاشیه‌ی سود ناشی از دلالی در بازار مسکن به حداقل برسد. در چنین شرایطی قطعا شاهد کاهش چشمگیر قیمت مسکن در آینده خواهیم بود.

نماینده‌ی مردم زاهدان در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال استفاده‌ی سوداگران از هویت جعلی یا اجاره‌ی مدارک هویت سایر افراد برای فرار از مالیات خرید و فروش مسکن اظهار داشت: مشابه این نحوه‌ی دور زدن قانون در موضوع خرید و فروش دلار با مدارک هویتی اجاره‌ای نیز دیده شده و فعلا راه‌کاری برای جلوگیری از این نحوه‌ی سواستفاده نیافته‌ایم. چنین مسئله‌ای باید توسط کارشناسان فعال در بخش مسکن بررسی و راه‌کار مناسب برای جلوگیری از آن مشخص شود.

یارمحمدی در پایان با اشاره به پیگیری این طرح ادامه داد: روز گذشته این طرح توسط دوستان در کمیسیون عمران مطرح شد و پس از بررسی در صحن کمیسیون به این نتیجه رسیدیم که چند مورد نیاز به بازبینی بیشتر دارد؛ به همین جهت قرار شد کارگروه تخصصی، این طرح را پس از تغییرات، مجددا پس از حدود 3 هفته به صحن کمیسیون ارائه دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

معاملات مسکن در بهار ۹۸ ۳۴.۶ درصد کاهش یافت

هیچ تعمدی در بالا و پایین شدن قیمت ارز از جانب دولت وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha