حقیقت:

بارش‌های نرمال در فصل زمستان ادامه دارد

بارش‌های نرمال در فصل زمستان ادامه دارد

به گزارش سراج24، مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی، درباره آخرین توصیه های هواشناسی به کشاورزان اظهار کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی، بارش های مناسبی برای مناطق شمال غرب، جنوب و دامنه های البرز پیش بینی می شود‌.

وی افزود: با وجود بارش های رگباری در مناطق شمال غرب و دامنه های البرز احتمال سیلابی شدن و طغیان رودخانه ها وجود دارد که از این رو به دامداران توصیه می شود از چرای دام به دره های عمیق، حاشیه رودخانه ها و ورود به کوهستان ها تا پایان هفته اجتناب کنند.

حقیقت در توصیه ای به زنبورداران گفت: با توجه به سرمای هوا در مناطق شمال غرب و دامنه های البرز، زنبورداران باید مراقبت های لازم را به عمل آورند و همواره سعی کنند تا غذای مناسب کندوهای خود را فراهم کنند تا با برودت هوا مشکلی برای کندوهایشان پیش نیاید.

این مقام مسئول ادامه داد: باغداران مناطق شمالی تا فردا می توانند محلول پاشی باغات مرکبات خود را انجام دهند تا درختان در مقابل سرمازدگی کمترین آسیب را ببیند.

وی با اشاره به اینکه بارش های نرمال سال زراعی جدید تاثیری در جبران خشکسالی های اخیر ندارد، بیان کرد: اگرچه از ابتدای سال زراعی جدید تا کنون خشکسالی هواشناسی نداشتیم، اما خشکسالی ۱۱ سال اخیر موجب شده بارش های اخیر سهم محدود و به عبارتی در حد صفر در جبران خشکسالی کشاورزی، ‌کاهش رطوبت خاک، خشکسالی ایدولوژی و کاهش آبیاری های زیر زمینی داشته باشد.

مدیر کل شبکه پایش هواشناسی با اشاره به اینکه کشور همچنان در خشکسالی به سر می برد، افزود: با توجه به برداشت بی رویه آب های زیرزمینی در سنوات گذشته همچنان به طبیعت بدهکار هستیم که با این وجود کشاورزان با کمبود منابع آبی روبرو خواهند بود.

وی در پایان بارش باران در فصل پاییز را در اکثر مناطق کشور نرمال اعلام کرد و‌گفت: براساس پیش بینی اقلیم شناسی مشهد پیش بینی می شود که بارش های نرمال و کمتر از نرمال در فصل زمستان ادامه یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برنامه‌های دولت برای حمایت از تولید مرغ و تخم‌مرغ

پرداخت وام تامین نهاده‌های دامی جمعه‌ها هم انجام می‌شود

ساداتی نژاد: ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث تورم در کشاورزی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha