فریبرز عسگری: مسیر ما به المپیک ۲۰۲۰ توکیو ختم می‌شود

 فریبرز عسگری: مسیر ما به المپیک ۲۰۲۰ توکیو ختم می‌شود

به گزارش سراج24، فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو مردان کشورمان درباره حاشیه‌هایی که اخیرا برای تیم ملی ایجاد شده است، بیان کرد: از قبل هم گفته بودم که مسیر ما به المپیک ۲۰۲۰ توکیو ختم می‌شود و قرار نیست که تمام مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذاریم. البته حالت ایده آل این است که ورزشکاران رقابت‌های خود را با کسب مدال به اتمام برسانند، اما ما با ماشین طرف نیستیم، تکواندوکاران ما انسان هستند که شرایط فیزیکی، روحی و روانی خود را دارند و در یک رویداد تمام مسائل دست به دست هم می‌دهند تا یک نتیجه حاصل شود.

او ادامه داد: ما باید در مسیر المپیک توکیو با آرامش و آهسته حرکت کنیم و امتیازاتی که برای کسب سهمیه لازم داریم را جمع آوری کنیم. در حال حاضر در وزن ۶۸ کیلوگرم اوضاع تیم ما خوب است و به طور حتم می‌توانیم سهمیه المپیک را کسب کنیم، اما در وزن ۸۰ کیلوگرم هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم و تلاش می‌کنیم تا در این وزن و تمام اوزان شرایط بهتری را بدست آوریم تا در سال ۲۰۱۹ سهمیه المپیک را کسب کنیم.

عسگری سال ۲۰۱۹ را از نظر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو مهم دانست و گفت: با توجه به قوانینی که برای محاسبه امتیازات و اعلام رنکینگ وجود دارد ملی پوشان ما برای اینکه در جمع ۵ نفر برتر وزن خود قرار بگیرند باید در سال ۲۰۱۹ امتیازات خود را جمع آوری کنند تا سهمیه مستقیم المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کنند.


در این سال‌ها ملی پوشان ما مدال آوری زیادی کردند

او تصریح کرد: در این سال‌ها ملی پوشان ما مدال آوری زیادی کردند، اما باتوجه به اینکه امتیازات ماه‌ها و سال‌های قبل در تعین رنکینگ کم و یا حذف می‌شود باید در سال ۲۰۱۹ در رقابت‌های قهرمانی جهان امتیازات لازم را بدست آوریم تا با مشکل مواجه نشویم.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره تغییر در کادر فنی خود عنوان کرد: هنوز در این باره تصمیم خاصی گرفته نشده است چرا که فرصت دارم.

او درباره برنامه‌های تیم ملی گفت: در روز‌های ۱۳ و ۱۴ دی ماه انتخابی تیم ملی را برگزار خواهیم کرد و پس از آن از اول بهمن اردو‌های تیم آغاز می‌شود و در ابتدای اسفند ماه ملی پوشان ما باید در ۳ رویداد مهم جام فجر، جام ریاست فدراسیون جهانی و جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنند که به آمادگی آن‌ها کمک زیادی خواهد کرد.

عسگری تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط مالی برای حضور تیم ملی در تورنمنت‌های بین المللی مناسب نیست سعی می‌کنیم ملی پوشان ما با حضور در تورنمنت‌های معتبر داخلی امتیاز لازم را جمع آوری کنند و به همین دلیل از ۶ تا ۱۲ اسفند ماه در این ۳ رویداد حاضر می‌شوند و پس از آن اردو‌ها را با قدرت ادامه خواهیم داد تا در مسابقات قهرمانی جهان که ۲۵ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود با آمادگی کامل شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: با توجه به اینکه دور برگشت لیگ برتر تکواندو قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی آغاز می‌شود بار هم در سالن رقابت‌ها حاضر می‌شوم تا عملکرد تکواندوکاران را از نزدیک ارزیابی کنم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چرا هیچ مربی‌ای حاضر نشده هدایت تیم امید را بپذیرد!؟

بازتاب سخنان رئیس جمهور ایران در رسانه عربی

تمرین تیم فوتبال بانوان در دوحه

0 نظر

ارسال نظر

capcha