«مرد عنکبوتی؛ سفر به دنیای عنکبوتی» درصدر گیشه فروش فیلم‌های جهان+عکس

«مرد عنکبوتی؛ سفر به دنیای عنکبوتی» درصدر گیشه فروش فیلم‌های جهان+عکس

به گزارش سراج24، هر هفته گزارشی از پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران شده در سطح جهان منتشر می‌شود که از فروش، اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های بزرگ در سطح جهان خبر می‌دهد. در این هفته هم سینمای جهان شاهد اکران فیلم‌های جدید بود، که «مرد عنکبوتی؛ سفر به دنیای عنکبوتی» توانست صدر گیشه فروش فیلم‌های جهان را در اختیار داشته باشد، همچنین دیگر فیلم‌های سینمایی به ترتیب در جدول فروش هفتگی قرار گرفته‌اند.

در زیر به آخرین وضعیت فروش فیلم ها، در هفته جاری اشاره شده است:

۵) موتور‌های فانی«Mortal Engines»

تولد دوباره مرد عنکبوتی در سینما / سینمای جهان در انحصار انیمیشن هاکمپانی یونیور سال مجموعه ای حماسی را درباره زمان پایان حیات در سیاره زمین تولید کرده است که در ژانر ماجراجویی تخیلی قرار دارد.

این فیلم اقتباسی از مجموعه چهارگانه رمان Mortal Engines Quartet اثر فیلیپ ریو است و پیش بینی می‌شود که فیلم اول، اقتباسی از کتاب اول این مجموعه رمان باشد و در ادامه سه کتاب دیگر آن از همان ابتدا به فیلم سینمایی تبدیل شوند.

پیتر جکسون و فیلیپا بوینس نویسندگان فیلمنامه و تهیه کنندگان اجرایی این فیلم به شمار می‌روند که کریستین ریورز کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

هرا هیلمار، هوگو ویوینگ، رابرت شیهان، رونان رافتری، استفن لانگ، جیهائه، لیلا جرج، پاتریک مالاهید، کالین سالمون، سوفی کاکس، مارک هادلو و رجه جین پیج، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم موتور‌های فانی حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خلاصه داستان فیلم؛ گروهی از شورشی‌های جوان در شهر لندن به رهبری تام نتسورثی با بازی رابرت شیهان و یک فرد تحت تعقیب به‌نام آنا فنگ با بازی جیهائه را روایت می‌کند که به دنبال متوقف کردن و نابودی تمامی شهر‌های درنده در دنیا هستند. در کتاب، صورت هستر شاو به شکل بی رحمانه‌ای از بین رفته است.

جدیدترین اثر خالقان سه گانه ارباب حلقه‌ها در اولین هفته اکران خود به فروشی معادل ۷/۵ میلیون دلار دست پیدا کرد و در رتبه پنج جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

۴) رالف اینترنت را خراب می‌کند«Ralph ۲; Breaks the Internet»

تولد دوباره مرد عنکبوتی در سینما / سینمای جهان در انحصار انیمیشن هاانیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» یکی از جدیدترین آثار علمی تخیلی، فانتزی کمدی استودیو والت دیزنی است که به طور مشترک توسط ریچ مور و فیل جانستون انجام شده است. کار نوشتن فیلمنامه این انیمیشن نیز بر عهده پاملا ریبون بوده است.

در سال ۲۰۱۲ قسمت اول انیمیشن Wreck-It Ralph (رالف خرابکار) به کارگردانی ریچ مور به روی پرده سینما رفت که علاوه بر دریافت نقد‌های بسیار مثبت، توانست عملکرد بسیار خوبی را نیز در گیشه داشته باشد. این انیمیشن کمی بیش از ۴۷۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت و همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۳ نیز شد. این موفقیت‌ها باعث شد تا رالف به دنیای بازی‌های اینترنتی سفر کند و فصل دوم این مجموعه ساخته شود.

یکی از اتفاقات مهم و جالبی که در قسمت دوم این انیمیشن رخ داده، این است که شخصیت آیرون من و همچنین اعضای گروه فیلم (نگهبانان کهکشان) هم در این اثر حضور دارند و در قسمت‌هایی از فیلم آن‌ها وارد ماجرا می‌شوند.

جان سی ریلی صداپیشه شخصیت رالف خرابکار، سارا سیلورمن صداپیشه شخصیت ونه‌لوپه وان شوییتز در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

این انیمیشن توانست در هفته چهارم اکران خود در آمریکا با در اختیار داشتن ۴۰۱۷ سالن مستقل سینما ۹/۵ میلیون دلار فروش کند و در جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی قرار بگیرد.

۳) گرینچ « Dr. Seuss' The Grinch (۲۰۱۸) »

تولد دوباره مرد عنکبوتی در سینما / سینمای جهان در انحصار انیمیشن هاانیمیشن (گرینچ) براساس رمان «چگونه گرینچ کریسمس را دزدید» اثر دکتر سویس تولید و ساخته شده است. پیتر کندل لند و یارو چنی کارگردانی انیمیشن (The Grinch) را بر عهده داشته اند و مایکل لزیِر نیز کار نوشتن فیلمنامه این انیمیشن را انجام داده است.

در این فیلم «بندیکت کامبرچ» صداپیشگی شخصیت گرینچ را بر عهده دارد.

این فیلم نهمین انیمیشن استودیوی انیمیشن‌سازی ایلومینیشن اینترتینمنت است که داستان گرینچ را روایت می‌کند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

گرینچ ماموریت دارد تا کریسمس را از مردم بدزدد و تنها یک دختر کوچک که روحیه بخشنده‌ای دارد، می‌تواند باعث تغییر گرینچ شود. انیمیشن گرینچ یک انیمیشن خنده‌دار، خانوادگی، سرگرم کننده و با تصاویر بصری پیشرفته است که با مضمون روح کریسمس و قدرت مثبت اندیشی همراه است.

این انیمیشن شخصیت محور که مورد استقبال سینما دوستان قرار گرفته است، همچنان در هفته ششم نمایش خود هم توانست با فروش ۱۱/۵ میلیون دلاری در رتبه سوم جدول فروش هفتگی بایستد.

۲) قاچاقچی«The Mule»

تولد دوباره مرد عنکبوتی در سینما / سینمای جهان در انحصار انیمیشن هااز خرداد ماه سال جاری فیلمبرداری و تولید جدیدترین اثر کمپانی برادران وارنر آغاز شد و کلینت ایستوود تنها در کمتر از ۶ ماه این فیلم را کارگردانی، فیلمبرداری، تدوین، تکمیل و آماده اکران کرد.

در این فیلم علاوه بر ایستوود، بردلی کوپر، دایان ویست، مایکل پنیا، لارنس فیشبرن، آلیسون ایستوود، تیسا فارمیگا، ایگناسیو سریچیو، لورن دین، ویکتور راسوک و مانی مونتانا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم اولین فیلمی است که کلینت ایستوود از زمان اکران فیلم Trouble with the Curve (مشکلی با منحنی) در سال ۲۰۱۲، در آن به ایفای نقش پرداخته است. وی در فیلم جدیدش هم در نقش بازیگر و هم در نقش کارگردان اثر ظاهر شده که کار نگارش فیلم نامه نهایی را نیز بر عهده داشته است.

خلاصه داستان؛ فیلم قاچاقچی، داستان ارل استون با بازی کلینت ایستوود را روایت می‌کند. زمانی که در ۸۰ سالگی  ورشکسته، تنها و تحت فشار کاری است، کارتل که در مواد مخدر مکزیک بود به او پیشنهاد شغلی برای حمل یک محموله مواد مخدر می‌دهد. 

او نمی‌داند که قرار است برای کارتل مواد مخدر مکزیک کار کند. پس از اینکه استون توانست نظر کارتل مکزیک را به خود جلب کند، حال او نظر کالین بیتز از سازمان DEA را نیز به خود جلب کرده که استون را تحت نظر خود دارد.

قاچاقچی در اولین هفته اکران خود با در اختیار داشتن ۲۵۸۸سالن سینما به فروش ۱۷/۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد و توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد.

۱) مرد عنکبوتی؛ سفر به دنیای عنکبوتی«Spider-Man: Into The Spider-Verse»

تولد دوباره مرد عنکبوتی در سینما / سینمای جهان در انحصار انیمیشن هاپس از موج آفرینی نسخه‌های مختلف مرد عنکبوتی در جهان، این بار انیمیشن این ابر قهرمان به سینما‌ها بازگشته و توانسته دوباره مخاطبان این شخصیت مشهور در جهان را به سینما بکشاند.

این انیمیشن، جدیدترین اثر انیمیشن بلند کمپانی سونی پیکچرز به حساب می‌آید که براساس داستان شخصیت‌های کمپانی مارول کامیکس ساخته شده است.

در این انیمیشن شاهد صداپیشگی شخصیت‌هایی همچون: مایلز مورالز (با صداپیشگی شامیک مور)، پیتر پارکر (با صداپیشگی جیک جانسون)، گوئن استیسی (با صداپیشگی هیلی استاینفلد)، اسپایدرمن نوآر (با صداپیشگی نیکولاس کیج)، پنی پارکر (با صداپیشگی کیمیکو گلن) و اسپایدرمن هم (با صداپیشگی جان مولانی) هستیم.

انیمیشن مرد عنکبوتی توسط دو همکار بسیار خلاق و خوش سابقه با نام‌های فیل لرد و کریستوفر میلر که نام فیلم‌های موفق بسیاری در کارنامه آن‌ها دیده می‌شود، تهیه و تولید شده است. کارگردانی این انیمیشن نیز بر عهده رادنی راثمن، باب پرشچتی و پیتر رمزی بوده است.

تمرکز بیشتر داستان انیمیشن مرد عنکبوتی به درون دنیای عنکبوتی روی داستان خاستگاه شخصیت مایلز مورالز و اینکه چگونه یک نوجوان دانش‌آموز مقطع دبیرستان بعد از مرگ پیتر پارکر بُعد خودش، تبدیل به اسپایدرمن جدید می‌شود، است. برای اولین بار، یک اثر اسپایدرمنی قرار است حول محور شخصیت مهمی بچرخد که برخلاف تصور و انتظار همه، پیتر پارکر نیست.

جدیدترین سری دنباله دار مرد عنکبوتی که این بار در قالب انیمیشن پا به سینما گذاشته است در افتتاحیه خود توانست ۳۵/۴ میلیون دلار فروش کند و در جایگاه نخست فروش هفتگی قرار بگیرد.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

فیلم| تلاش مهناز افشار برای سانسور نشدن در داخل ایران!

«منطقه پرواز ممنوع» پرفروش‌ترین فیلم کودک‌ونوجوان

آغاز اکران "منطقه پرواز ممنوع" از آبان‌ماه/ گیشه در انتظار "نوجوانان"

0 نظر

ارسال نظر

capcha