ترکان:

تحریم‌ها باعث شده است تا تعداد گروه‌های فقیر در جامعه افزایش یابد

تحریم‌ها باعث شده است تا تعداد گروه‌های فقیر در جامعه افزایش یابد

به گزارش سراج24، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که امروز (شنبه، ۲۴ آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز شرایط اجتماعی کشور بر اثر تحریم‌ها باعث شده که تعداد گروه‌های فقیر و آسیب پذیر جامعه افزایش یابد و به همین دلیل بیش از دو دهک جامعه در معرض آسیب هستند.

وی افزود: وزارت کار وظیفه رسیدگی به کار مردم را دارد و اگر ارزیابی‌ها را بررسی کنیم، هزینه‌های زندگی افزایش پیدا کرده، اما حقوق‌ها افزایش پیدا نکرده است و شرایط به گونه‌ای شده که امروز دو دهک از جامعه در معرض آسیب هستند و این کمبود‌ها را باید وزارت کار جبران کند.

ترکان بیان کرد: وزارت کار به کمک بهزیستی سعی در جبران آسیب‌های اجتماعی دارد و سازمان بهزیستی آسیب‌های اجتماعی مانند معلولیت، ناتوانی‌های جسمی و حرکتی را جبران می‌کند و تأمین اجتماعی نیز که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های وزارت کار است، بیش از نیمی از جمعیت کشور که بالغ بر ۴۲ میلیون نفر است را تحت پوشش دارد.

مشاور رئیس جمهور گفت: بار عمده بیمه کشور برعهده وزارت کار قرار دارد، اگرچه وظیفه درمان گری برعهده نهاد‌های دیگر است، اما وزارت کار در جایگاه بیمه‌گری نقش اصلی را ایفا می‌کند.

ترکان ادامه داد: اگر کار بیمه‌گری درست انجام شود، کار درمان هم درست انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر درمان در کشور گران است و کار بیمه می‌تواند به جامعه آرامش دهد.

مشاور رئیس جمهور گفت: در حال حاضر تأمین اجتماعی فقط یک‌سوم منابع را به درمان اختصاص داده و دو‌سوم منابع صرف بیمه‌گری می‌شود.

ترکان تصریح کرد: وزارت کار در چند سال گذشته با توجه به شرایط اقتصادی کشور اجازه نداده است که حتی یک روز حقوق کارگران عقب بیفتد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هر حادثه‌ای با موضوعیت دانشجو نیازمند توجه است

نیاز‌های مناطق سیل زده با حضور نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی بررسی شد

زمان آغاز انتخاب رشته دکتری ۹۸+دفترچه

0 نظر

ارسال نظر

capcha