نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه: محدوده آزاد تجاری مشترک با ایران ایجاد می کنیم

نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه: محدوده آزاد تجاری مشترک با ایران ایجاد می کنیم

به گزارش سراج24، «رمضان عبداللطیف اف» اظهار داشت: ما روابط خوبی با ایرانی ها داریم و بین سران دو کشور نیز روابط بسیار خوبی وجود دارد در نتیجه امکان گسترش روزافزون روابط و همکاری ها وجود دارد.
وی ادامه داد: ما امکان همکاری با ایران در عرصه اقتصادی و نفت و گاز داریم و در حال حاضر شروع به صادرات گوشت گوسفند به ایران کرده ایم.
عبداللطیف اف با بیان اینکه امکان گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف وجود دارد، اظهار داشت: اخیرا در تهران دیداری با وزیران علوم و بهداشت ایران داشتم و معتقدم که در چنین زمینه هایی نیز می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم، ایرانی ها هم مثل ما خواهان گسترش همکاری هستند.
نماینده ویژه پوتین در امور کشورهای حاشیه دریای خزر ادامه داد: ما محدوده آزاد تجاری ایجاد می کنیم، در ایران چنین محدوده ای ایجاد شده و در آستراخان هم وجود دارد که لوتوس نامیده می شود.
وی افزود: بیش از هزار شرکت در منطقه آزادی که ایرانی ها تاسیس کرده اند فعال شده اند اما در لوتوس پنج شرکت حضور دارند بنابراین به سران دو محدوده آزاد تجاری پیشنهاد کردم که محدوده مشترک ایجاد کنند تا مراکزی که در محدوده آزاد تجاری ایران ثبت شده اند بتوانند در لوتوس استراخان هم فعالیت کنند.
عبداللطیف اف ادامه داد: در چنین شرایطی شرکت های فعال در لوتوس نیز می توانند در محدود آزاد تجاری ایران فعالیت کنند، در مجموع فکر می کنم که باید روابط دو کشور را بیش از پیش فعال کرد و راه ها و زمینه های مختلفی وجود دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

تاسیس دانشگاه ها و پردیس‌های بین المللی در مناطق آزاد

منطقه آزاد ماکو دارای ۵۰۰ هزار هکتار است و به بزرگترین منطقه آزاد دنیا مشهور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha