«میک مولوانی» از سوی ترامپ جانشین «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید شد

«میک مولوانی» از سوی ترامپ جانشین «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید شد

به گزارش سراج24، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از یک هفته جنجال و بازارگرمی، در یک پیام توئیتری «میک مولوانی» رئیس دفتر برنامه و بودجه دولت خود را به عنوان جانشین رئیس کارکنان کاخ سفید معرفی کرد.
ترامپ شنبه گذشته اعلام کرده بود که «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید تا پایان سال جاری در این سمت است و پس از آن کناره گیری خواهد کرد.
پس از کناره گیری «کلی» از سمت خود در پایان سال جاری میلادی، مولوانی به صورت رسمی ریاست کارکنان کاخ سفید را بر عهده خواهد گرفت.
پس از این اعلام، رسانه های آمریکایی ضمن گمانه زنی درباره گزینه ها برای جایگزینی با «کلی»، از دشواری انتخاب رئیس دفتر جدید برای ترامپ خبر دادند، اما ترامپ با رد این اخبار مدعی شد که بیش از 10 نفر از وی درخواست کرده اند که این سمت را به آنان واگذار کند.
سمت رئیس کارکنان کاخ سفید در بهترین شرایط به عنوان یک منصب پرتقاضا تلقی می شود، اما شخصیت دمدمی مزاج ترامپ و مقاومت وی در مقابل مدیریت شدن، این جایگاه را به چالشی منحصر به فرد تبدیل کرده است.
پس از انصراف «نیک آیرز» گزینه اصلی رئیس جمهوری آمریکا برای احراز پست رئیس کارکنان کاخ سفید و ابراز بی میلی چند نامزد بالقوه دیگر، ترامپ در تلاش بود تا شخص جدیدی را برای این پست پیدا کند.
ترامپ سال گذشته به امید نظم بخشی به کاخ سفید، کلی را به این کاخ وارد کرد، اما بارها با این ژنرال بازنشسته آمریکایی درگیر شد. این دو در ماه های اخیر روابط دوستانه و مودبانه ای با یکدیگر نداشتند.
پیشتر رسانه های آمریکایی با گمانه زنی در مورد دلایل کناره گیری کلی، اختلاف وی با «ملانیا ترامپ» همسر رئیس جمهوری آمریکا را یکی از این دلایل برشمردند.
کلی درخواست های همسر ترامپ برای همراهی تعدادی از مشاورانش در مسافرت ها با وی و همچنین ارتقای رتبه شغلی آنان را رد کرده است.
رئیس کارکنان کاخ سفید همچنین برای پیشگیری از تاثیرگذاری افراد مختلف روی ترامپ، سخت گیری بر پروتکل های انتقال پیام به رئیس جمهوری آمریکا را افزایش داده است.
ترامپ اکنون به دلیل سیاست های جنجال برانگیز و پیشینه تجاری اش زیر ذره بین تحقیقات قرار دارد و «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا احتمال تبانی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و مقام های روس را بررسی می کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی فرصتی برای بازنمایی جنایات آمریکاست

بخشی از اعتراضات ضد نژاد‌پرستی آمریکا /فیلم

آمریکا به دنبال اختلاف افکنی در ایران بود اما دامن خودش را گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha