حسن‌بیگی:

مهم‌ترین راه‌های مقابله با تحریم‌ها بست و گسترش صادرات غیرنفتی است

مهم‌ترین راه‌های مقابله با تحریم‌ها بست و گسترش صادرات غیرنفتی است

به گزارش سراج24، شکرالله حسن‌بیگی سرپرست استانداری تهران در حاشیه سومین نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران گفت: مشکلات ناشی از تحریم‌ها و ایجاد اشکالات بانکی بین ایران و دیگر کشورها باعث اختلالاتی در تبادلات تجاری بین ایران و سایر کشورها شده است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین راه‌های مقابله با تحریم‌ها بست و گسترش صادرات غیرنفتی و تمرکز بر توانمندی‌های ایران است.

حسن بیگی اظهار کرد: امروز با پذیرش تجار خارجی اطمینان برای حضور فعال و مشارکت بازرگانان از سراسر دنیا به‌وجود آمده است.

سرپرست استانداری تهران افزود: در بسیاری از تولیدات همچون منسوجات، فرش و حوزه‌های تکنولوژیکی، توانایی رقابت با کشورهای دنیا را داریم و همین موضوع موجب حضور گسترده بازرگانان ایران در دنیا شده است.

وی یادآوری کرد: امروز با پذیرش و حضور هیئت‌های خارجی در این نمایشگاه و سایر نمایشگاه‌های مشابه داخلی، زمینه صادرات و تجارت با ایران فراهم شده است.

حسن‌بیگی تصریح کرد: ایران در زمینه تولید دارو، مصنوعات سلولوزی، محصولات غذایی، فرش و به ویژه صنایع دستی قابلیت رقابت با دنیا را دارد.

سرپرست استانداری تهران تأکید کرد: تحریم‌ها که روزی تهدید تلقی می‌شد، امروز به واسطه برگزاری این نمایشگاه در قالب فرصت تجلی یافته است.

وی یادآوری کرد: نمایشگاه توانمندی‌های صادارت جمهوری اسلامی ایران در سومین دوره خود با هدف جریان سازی اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات غیر نفتی علی رغم تمام مشکلات با حضور بیش ۴۰۰ تولید کننده برتر کشور و ۶۱۱ هزار تجار از ۵۷ کشور دنیا در حال برگزاری است.

حسن بیگی در پایان بیان کرد: این نمایشگاه علاوه بر صادرات می‌تواند زمینه‌ساز تبادلات فرهنگی بین ایران و سایر کشورها بوده و از این منظر قابل اهمیت است.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

ارز دیجیتال و وعده های عملی نشده بانک مرکزی و وزارت ارتباطات

اقتصاد منهای نفت، یک امکان نیست بلکه ضرورتی غیرقابل گریز است

بازگشت نرم‌افزارهای ایرانی در محصولات اپل

0 نظر

ارسال نظر

capcha