شکرالله حسن بیگی:

احترام به حقوق شهروندی ضروری است

احترام به حقوق شهروندی ضروری است

به گزارش سراج24، شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در نشست هم‌اندیشی شهرداران و اعضای شورا‌های اسلامی شهر‌های تابعه استان تهران با حوزه‌های نظارتی با اشاره به توطئه‌های همیشگی دشمنان علیه انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان همواره بعد از پیروزی انقلاب به اشکال مختلف همچون از طریق منافقین، جنگ تحمیلی و ... به دنبال ضربه زدن به انقلاب بوده و هستند.
وی افزود: اکنون که دشمنان بی نتیجه بودن توطئه‌های سخت افزاری خود را دیده اند به دنبال تحمیل جنگ اقتصادی و روانی بر جامعه هستند تا ضمن تزریق ناامیدی در میان مردم، ناکارآمدی نظام را نشان دهند.

سرپرست استانداری تهران با بیان اینکه امروز برای مقابله با ترفند‌های دشمنان باید امیدواری را به جامعه تزریق کنیم، افزود: برای ایجاد امیدواری در درجه اول باید قانونمداری سرلوحه امور مسئولان قرار گیرد؛ چرا که اگر مردم ببینند مسئولان قوانین را رعایت می‌کنند امیدوار می‌شوند و نباید قانون تفسیر به رای شود.

وی با اشاره به اینکه حتی در سازمان ملل روز مقابله با رشوه مطرح شده است، ادامه داد: در روایات تاکید زیادی به مقابله با رشوه شده که باید این امر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و با تدبیر، توکل و ایمان قوی با این مفسده مقابله کنند.

حسن بیگی در ادامه با اشاره به ضرورت رعایت حقوق شهروندی به عنوان عامل دیگر در ایجاد امید گفت: احترام به حقوق شهروندی ضروری است که حتی به شکل قانون مصوب شده و در اختیار دستگاه‌های اداری، اجرایی و مردم قرار گرفته چراکه مردم باید از حقوق خود آگاه باشند تا مطالبه گری کنند.

حسن بیگی تصریح کرد: شفایت در کار‌ها به جز امور امنیتی، ضرورت سلامت اداری و مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن نیز زمینه امید در جامعه را افزایش می‌دهد، البته پاسخگویی باید اقناعی باشد نه اجباری.

سرپرست استانداری گفت: حرکت در مسیر افزایش کارآمدی نظام و حفظ وحدت و انسجام جامعه باید مدنظر مسئولان قرار گیرد چراکه پشتوانه مسئولیت ما ۲۶۰ هزار شهید است که نباید شرمنده آن‌ها شویم.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

آماده باش ۲۰ تیم سیلاب در استان تهران

فردی که به صورت غیرقانونی اقدام به ارائه خدمات امداد خودرو می‌کرد؛ دستگیر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha