عضو کمیسیون انرژی مجلس:

سرنوشت طرح شفافیت آراء نمایندگان هفته آینده مشخص می‌شود

سرنوشت طرح شفافیت آراء نمایندگان هفته آینده مشخص می‌شود

قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با سراج24 پیرامون طرح شفافیت آرا نمایندگان گفت: بیش از 70 نفر از نمایندگان طرح شفافیت آرا نمایندگان را امضا نمودند تا از این طریق خواسته‌ی مردم مبنی بر شفاف شدن نحوه‌ی رای‌دهی نمایندگان تامین شود. این طرح به هیئت رئیسه تقدیم شد. در حال حاضر نیز پیگیر آن هستیم و ان‌شاالله در هفته‌ی آینده نتیجه مشخص خواهد شد.

وی در خصوص علت مخالفت نمایندگان با امضا این طرح افزود: برخی نمایندگان به دلیل نگاه سیاسی و محدودیت‌های جریانی که در مجلس وجود دارد، تمایلی به افشای رای خود ندارند که البته نظر ایشان محترم است. هرچند که نماینده‌ی مردم باید باتوجه به حدود قانونی و خواست مردم رای خود را بطور شفاف بیان کند و نباید تحت تاثیر معذوریت‌های سیاسی و حزبی قرار بگیرد؛ چرا که ما به نمایندگی از مردم در خانه ملت هستیم نه نمایندگی از جریانات سیاسی و احزاب.

نماینده‌ی مردم دشت آزادگان در پاسخ به این سوال که با وجود گذشت 40 سال از عمر انقلاب و تجربه‌ی چندین دوره مجلس شورای اسلامی، چرا هم‌چنان قانون شفافیت آرا نمایندگان اجرا نشده است، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به بلوغ فکر و سیاسی که در مردم شکل گرفته است لازم است؛ نمایندگان گزارش عملکرد خود را به‌طور شفاف در اختیار مردم بگذارند تا مردم با شناخت بیشتر نمایندگان خود را انتخاب نمایند. البته متاسفانه سیاست‌مدارن هنوز به چنین سطح بلوغی نرسیدند و بسیاری از جریانات همچنان دچار مسائل و بازی‌های سیاسی هستند که در شرایط فعلی به درد ملت ایران نمی‌خورد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پیرغلام تبریزی

نیروی زمینی سپاه نقش مهمی در امنیت پایدار جنوب شرق کشور دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha