آذری جهرمی: امیدواریم ارائه اینترنت در قطار‌ها از تصادفات جاده‌ای بکاهد

آذری جهرمی: امیدواریم ارائه اینترنت در قطار‌ها از تصادفات جاده‌ای بکاهد

به گزارش سراج24، به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این تفاهم نامه که به مدت ۱۵ ماه اعتبار دارد، این اپراتور متعهد شد که پوشش دسترسی به سرویس‌های اینترنتی نسل چهارم تلفن همراه را در سه مسیر ریلی تهران ـ. مشهد، زنجان و قم تکمیل کند.

همچنین شرکت راه آهن نیز با امضای این تفاهم نامه متعهد شد که اپراتور‌های معرفی شده، به صورت انحصاری فروش عمده اینترنت را در مسیر‌های مذکور در اختیار داشته باشند و این اپراتور‌ها مجاز به تأمین پهنای باند مشترکان این اپراتور هستند.

مجموعه‌ای از خدمات اینترنتی و وای فای رایگان

سعید محمدزاده در این مراسم با اشاره به رویکرد ارتقای خدمات دهی به مسافران در بخش ریلی گفت: قرار است مجموعه‌ای از خدمات اینترنتی و وای فای رایگان در این طرح به مسافران ارائه شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این خدمات فقط به مسافران محدود نخواهد شد بلکه استارتاپ‌ها هم می‌توانند برای توسعه برنامه‌های خود از این خدمات بهره گیرند.

مدیرعامل شرکت راه آهن به ظرفیت‌های موجود در این شرکت و ایستگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: فعالان کسب و کار‌های نوپا می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

آذری جهرمی: امیدواریم ارائه اینترنت در قطار‌ها از تصادفات جاده‌ای بکاهد

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: در فاز نخست از حرم تا حرم (قم تا مشهد) و از قم تا تهران با هزار کیلومتر مسیر ریلی پوشش داده می‌شود و در یک برنامه اجرایی در طول یک سال آینده کل این مسیر پوشش داده شده و در داخل قطار نیز خدمات وای فای ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه پوشش مسیر ریلی یک تکلیف برای وزارت ارتباطات است، افزود: شرکت راه آهن در سال‌های اخیر در کنار ریل‌ها اقدام به توسعه فیبر‌های نوری کرده است. بر اساس ماده ۶۷ برنامه توسعه کشور تفاهمی بین شرکت ارتباطات زیرساخت و راه آهن برای استفاده از این شبکه فیبر‌های نوری در مسیر ترانزیت و توسعه شبکه ملی منعقد شده است.

آذری جهرمی ادامه داد: در پایش‌ها مشخص شده که ۶۰ درصد خطوط ریلی کشور تحت پوشش نسل دوم همراه است و همچنین ۳۸ درصد این خطوط به نسل سوم مجهز هستند که این عدد قابل قبولی نبود؛ به همین دلیل از اپراتور‌ها برای توسعه و تکمیل پوشش اینترنت تلفن همراه در ایستگاه‌ها و طول مسیر راه آهن دعوت شد.

وی افزود: امیدواریم این برنامه اجرایی موجب رضایت مردم باشد و باعث استفاده بیشتر از خطوط ریلی و کاهش فشار‌ها به خطوط جاده‌ای شده و در نتیجه کاهش آمار تصادفات جاده‌ای و صرفه جویی در هزینه‌های جانبی تصادفات بر دوش مردم و کشور را داشته باشیم.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این مسیر همکاری در طرح حرم تا حرم متوقف نمی‌شود و در فاز بعدی و در یک برنامه عملیاتی مسیر جنوب کشور نیز پوشش داده می‌شود و مسیر اهواز که مسیر پرترددی است، در برنامه بعدی این حوزه قرار دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روش گرفتن رمز یکبار مصرف از بانک‌‌ها+فیلم

موقعیت ژئوپلتیک و ژئو استراتژیک ایران برای تامین امنیت جاده ابریشم بی نظیر است

ایمنی راه‌ها نیازمند عزم ملی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha