هفته فیلم کن در شهر بوینوس آیرس آغاز به کار کرد

هفته فیلم کن  در شهر بوینوس آیرس آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، هفته فیلم کن در آرژانتین از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ دسامبر (۱۹ تا ۲۵ آذر) با همکاری جشنواره فیلم کن و "Ventana Sur" به عنوان بازار سینمایی پیشتاز در آمریکای جنوبی برگزار می‌شود و میزبان نمایش پنج فیلم از بخش‌های اصلی جشنواره کن ۲۰۱۸ و یک فیلم از بخش "دوهفته کارگردانان" کن خواهد بود.

فیلم "دزدان فروشگاه" برنده نخل طلای کن به کارگردانی "هیروکازو کورئیدا" یکی از فیلم‌هایی است که در هفته فیلم کن در بوینوس آیرس به روی پرده می‌رود. این فیلم که در جوایز اسکار ۲۰۱۹ نماینده ژاپن در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی نیز انتخاب شده است، درباره خانواده‌ای است که به اعمال بزهکارانه خُرد می‌پردازند و به موضوع فقر در ژاپن اشاره دارد.

فیلم لبنانی "کفرناحوم" ساخته "نادین لبکی" برنده جایزه هیات داوران کن، "داگمن" ساخته "متئو گارونه" نماینده سینمای ایتالیا در اسکار ۲۰۱۹ و برنده جایزه بهترین بازیگر مرد کن، "مرز" برنده جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن به کارگردانی علی عباسی کارگردان ایرانی-سوئدی و "اوج" از "گاپسر نوئه" کارگردان دانمارکی حاضر در بخش دو هفته کارگردانان کن ۲۰۱۸، فیلم‌های دیگری هستند که در هفته فیلم کن در آرژانتین به نمایش گذاشته می‌شود.

"تیم راث" بازیگر آمریکایی-انگلیسی نیز به عنوان میهمان افتخاری این رویداد حاضر خواهد بود و قرار است یک مسترکلاس با حضور "تیری فرمو" دبیر جشنواره کن برگزار کند و فیلم "سگ‌های انباری" ساخته "تارانتینو" با بازی "تیم راث" که در سال ۱۹۹۲ نامزد نخل طلا بود نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

«عمار» آلترناتیو «فجر» نیست

برگزیدگان جشنواره کتاب و رسانه معرفی شدند

نخستین جشنواره تولیدات فرهنگی هنری کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha