۱۲۹۱ طرح کارآفرینی با تسهیلات یارانه‌ای انجام شده است

۱۲۹۱ طرح کارآفرینی با تسهیلات یارانه‌ای انجام شده است

به گزارش سراج24، به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی؛ در راستای به گردش انداختن طرح‌های اشتغال زا در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی و نیز کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور به ویژه مناطق محروم روستایی تاکنون ۲ هزار و ۷۶۵ فقره وام یارانه‌ای کم بهره برای پرداخت به واجدان شرایط تصویب کرده است.

این وام‌ها بر اساس تفاهم نامه‌ای که میان بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، یک بانک خصوصی، استانداری‌ها و معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری منعقد شده، پرداخت می‌شود.

تسهیلات اشتغالزایی مناطق محروم و روستایی برای اجرای طرح‌های مختلف کشاورزی، صنعت و همچنین خدمات در روستا‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، این بانک تا کنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی یارانه‌ای کم بهره در کشور را مورد تصویب قرار داده است که از این تعداد ۲ هزار و ۳۳۳ فقره قرارداد منعقد شده و تا کنون ۱۲۹۱ طرح کارآفرینی با تسهیلات یارانه‌ای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مبلغ ۳۹۴۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که در مجموع برای ۹۶۳۵ نفر در کشور اشتغال ایجاد کرده است.

گفتنی است امروز محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی سفر به استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه همزمان تعدادی از طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزایی کشور شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دولت تا آخر آذر موظف است بودجه اشتغال و محرومیت‌زدایی را پرداخت کند

نرخ بیکاری سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ در کشور‌های پیشروی اقتصاد جهانی+اینفوگرافی

اجرای طرح توسعه اشتغال در سطح شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha