مرتضی رضایی:

شیر تولید کشور شناسنامه دار می‌شود

شیر تولید کشور شناسنامه دار می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تشکیل کارگروه ویژه رصد وضعیت تولید شیر خام، توزیع و میزان ورودی آن توسط کارخانجات لبنی و شیر خشک به منظور تعیین عوامل تنش زا دربازار این محصول خبر داد و گفت:امیدواریم پایش  این کارگروه منجر به کاهش قیمت مواد لبنی برای مصرف کنندگان شود.

وی افزود: این کارگروه ویژه به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با مشارکت نمایندگان اتحادیه ها، انجمن ها و تشکل های دامداری، صنایع لبنی و شیر خشک کشور تشکیل می شود.

رضایی اظهار داشت: در این نشست، نمایندگان دامداری های کشور صنایع لبنی و شیر خشک در مورد راه اندازی سامانه ای برای ثبت میزان تولید شیر خام از دامداری ها به تفکیک هر واحد تولید کننده، میزان دریافت شیر خشک توسط صنایع لبنی و صنایع شیر خشک توافق کردند.

وی افزود: با این توافق و ایجاد سامانه رصد و پایش، شیر تولید کشور شناسنامه دار می شود و حجم تولید، کیفیت و میزان دریافت آن توسط صنایع لبنی مشخص خواهد شد که برای تصمیم گیران و سیاستمداران نیز دارای اهمیت است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در عین حال گفت: در این نشست، ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تنظیم بازار در مورد قیمت پایه مصوب ۲ هزار تومانی هر کیلوگرم شیر خام در درب دامداری ها با چربی ۳.۲ درصد و همچنین تعلق جایزه به ازای افزایش هر دهم درصد چربی، اعلام رسمی شد و دامداران و صنایع لبنی ملزم به رعایت این مصوبه هستند.

وی تصرح کرد: با توجه به این که در چند ماه اخیر میزان عرضه، تولید، تقاضا و قیمت شیر خام مورد مناقشه دامداران و صنایع لنبی کشور بود بعد از نشست های متعدد و بررسی های انجام شده کارگروه تنظیم بازار قیمت پایه هر کیلو گرم شیرخام را با چربی ۳.۲ درصد ۲ هزار تومان تعیین کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی تدوین شد/ تاکید بر صادرات و زنجیره ای شدن تولید

وزارت جهاد کشاورزی: نهاده های خریداران به سرعت تامین و تحویل می‌شود

تولید خودروهای اقتصادی در دستور کار است

0 نظر

ارسال نظر

capcha