جواد کریمی قدوسی:

40 تا 50 نفر از نمایندگان فعلی در دور بعدی انتخابات مجلس رد صلاحیت می‌شوند

40 تا 50 نفر از نمایندگان فعلی در دور بعدی انتخابات مجلس رد صلاحیت می‌شوند

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سراج24، پیرامون توییت جنجالی خود که در آن ادعا شده بود بیش از 50 درصد مجلس به دنبال فروپاشی نظام هستند؛ گفت: نمایندگان منتسب به اصلاحات و لیست امید راهبرد تطهیر جریان و سران فتنه را در دستور کار خود قرار داده و تلاش دارند وضعیت را به گونه‌ای عادی‌سازی کنند که گویی هیچ‌گونه پروژه‌ای برای فروپاشی نظام در سال 88 انجام نشده است.

وی با اشاره به حمایت برخی نمایندگان از سران فتنه افزود: سال گذشته بیش از 56 نفر از نمایندگان مجلس که متاسفانه 3 نفر از اعضای هیئت رییسه مانند آقای مطهری در بین آنان بودند؛ به اتفاق به دیدار یکی از سران فتنه یعنی آقای خاتمی رفتند که همین آقای خاتمی از فعال‌ترین چهره‌های فعال در فتنه 88 بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد:  در عرصه‌ی سیاسیِ حکومت دینی، مواضع رهبری بر همه حجت است و ایشان از حوادث 88 به عنوان پروژه‌ی براندازی یاد ‌می‌کنند. باتوجه به رفتاری که از اکثر نمایندگان لیست امید، اصلاح‌طلب و برخی نمایندگان بی‌اطلاع در این 3 سال مشاهده کردیم؛ این افراد به‌طور قطع مشغول تطهیر سران فتنه هستند. تا جایی که آقای پزشکیان در جایگاه نایب رییس مجلس به پشت تریبون مجلس رفت و عنوان کرد: «چرا در جمهوری اسلامی ایران کسی که روزی رییس جمهور کشور بوده است، امروز در ملاقات‌ها و رفت و آمدهایش باید محدودیت داشته باشد؟» منظور او آقای خاتمی بود.

وی در ادامه گفت: روز بعد، بنده پشت تریبون مجلس رفته و جواب آقای پزشکیان را دادم و 104 صفحه از اسناد فتنه را روی دستم بلند کردم. خطاب به نمایندگان گفتم هرکدام از شما اطلاعاتی درباره فتنه ندارید، نزد من بیایید تا اسناد را در اختیار شما بگذارم و با خواندن آن نقش سران فتنه را درک کنید. در آنجا گفتم یک نسخه از این اسناد را هم در اختیار آقای لاریجانی رییس محترم مجلس قرار می‌دهم که به دو نایب رییس خود یعنی آقای مطهری و پزشکیان بدهد که آن دو هم مطالعه کنند. زمانی که برگشتم تا اسناد را به آقای لاریجانی بدهم، دیدم که آقای لاریجانی رفته و آقای پزشکیان جای او نشسته است. آقای پزشکیان گفتند اسناد را به من بدهید. بنده هم اسناد را مقابل چشم عموم در اختیار ایشان گذاشتم. پس از آن نیز برای هدایت این نمایندگان، اسناد را تکثیر و به‌طور خصوصی در اختیار آن‌ها قرار دادم. دو هفته پیش نیز اسناد را به آقای وکیلی از اعضای هیئت رییسه دادم و گفتم این اسناد را مطالعه کنید تا ببینید سران فتنه چه بلایی سر نظام آوردند و شما چرا از این افراد حمایت می‌کنید؟

کریمی قدوسی اظهار داشت: این جریان به‌جای این‌که تلاش خود را برروی رفع مشکلات اقتصادی مردم و بی‌کاری و آسیب‌های اجتماعی بگذارند، در محافل، مجالس و فراکسیون‌هایشان بیشتر در رابطه با رفع حصر و تطهیر فتنه صحبت می‌کنند. هفته‌ی گذشته نیز در این رابطه با آقای تابش که از این افراد دفاع می‌کردند صحبت کردم. به او گفتم شما یک کار انجام بدهید تا بنده قانع بشوم. آقای تابش گفتند چه کار باید بکنیم؟ گفتم آقای خاتمی یک بار در دیدارهای عمومی با رهبری به عنوان کسی که 8 سال رییس جمهور این کشور بوده است حضور یابند. آقای تابش گفتند خناس‌ها نمی‌گذارند. گفتم عجب! چه کسانی خناس هستند که نمی‌گذارند آقای خاتمی در دیدارهای با رهبری حاضر شوند؟! در هرصورت این مجلس با چنین وضعیتی که دارد الحمدلله رو به پایان است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: در هر صورت برآورد من این است و بقیه موارد هم به عهده شورای محترم نگهبان است. به خود این نمایندگان هم گفتم فکر نکنید شورای نگهبان فقط به دلیل فساد اخلاقی و اقتصادی شما را رد صلاحیت می‌کند؛ شما که سخنرانی‌هایتان برخلاف منافع و امنیت ملی و در راستای حمایت از سران فتنه است نیز ردصلاحیت می‌شوید. به آقای حیدری نماینده تهران هم گفتم، آقای حیدری برو یک نطق بکن و نطق قبلی خودت را پس بگیر و از نظام عذرخواهی کن. بدترین و ضدانقلاب‌ترین نطق را کردی که با آن کل نظام را زیر سوال بردی و فتنه را تطهیر کردی. باشرایطی که مجلس فعلی دارد؛ به‌نظر من حداقل 40 تا 50 نفر از این افراد که ضدامنیت ملی و در جهت تطهیر فتنه تلاش کردند، برای شرکت در انتخابات مجلس آینده تایید صلاحیت نمی‌شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اربعین نماد اقتدار و قدرت شیعیان است/افزایش همبستگی میان ایران و عراق در اربعین

محمد باقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

مهلت ۴۵ روزه مجلس به دولت درباره ساماندهی کارکنان دولتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha