دوبلورهای محبوب چهره های کارتونی چه کسانی هستند؟+عکس

دوبلورهای محبوب چهره های کارتونی چه کسانی هستند؟+عکس

خیلی از ما با صدای شخصیت های کارتونی آشنا هستیم چون بارها و بارها از تماشا کردن کارتون های مورد علاقه خود لذت برده ایم. صدای آن ها را نه تنها در صفحه تلویزیون بلکه در تبلیغات، اسباب بازی ها و بازی های ویدیویی هم می شنویم. حتی می توانید چشم ها را ببندید و تشخیص دهید که صدا مربوط به کدام یک از شخصیت های کارتونی است.

اما آیا می دانید که صدای این شخصیت های کارتونی متعلق به چه کسانی است؟ بیایید با دوبلورهای این شخصیت های کارتونی که بعضی از آن ها چهره های مشهوری هستند آشنا شویم.

جودی بنسون (آریل)

صدای شخصیت کارتونی

جودی بنسون بازیگر، دوبلور و خواننده آمریکایی است که مشهورترین دوبله او دوبله شاهزاده آریل در کارتون پری دریایی کوچک است. صدای بنسون را در کارتون های زیادی مثل هرکول، داستان اسباب بازی و باربی و حتی در بازی های ویدیویی می شنویم.

پیج اوهارا (بل)

صدای شخصیت کارتونی

مشهورترین دوبله پیج اوهارا شخصیت بل در کارتون دیو و دلبر است. اوهارا علاوه بر صدای این شخصیت نقاشی های بسیار زیبایی نیز از او کشیده است.

اسکات وینگر (علاءالدین)

صدای شخصیت کارتونی

اسکات وینگر بازیگر، کارگردان و دوبلور آمریکایی است که زمان گویندگی صدای علاءالدین در فیلم Full House نیز نقش استیو را ایفا کرده است. در بازی های ویدیویی این کارتون نیز صدای اسکات وینگر را می شنویم.

کریس ساراندون (جک اسکلینگتون)

دوبله شخصیت های کارتونی

کریس ساراندون بازیگر آمریکایی است که در فیلم کابوس قبل از کریسمس به شهرت رسیده است. او دوبلور شخصیت معروف جک اسکلینگتون در این فیلم است. جک علاوه بر ظاهر ترسناکش یک شخصیت دوست داشتنی است که دو نفر صدای او را اجرا می کنند کریس ساراندون صدای صحبت کردن او را به عهده دارد و دنی الفمن صدای آوازخوانی.

جاناتان تیلور توماس (سیمبا)

دوبله شخصیت های کارتونی

جاناتان هنرپیشه و صدا پیشه آمریکایی است که صدای شخصیت سیمبا در کارتون شیر شاه را اجرا کرده است.

ایرن بدارد (پوکاهونتاس)

دوبله شخصیت های کارتونی

ایران بدارد صدای شخصیت کارتونی پوکاهونتاس را ایفا کرده است و شباهت ظاهری زیادی هم به این شخصیت کارتونی دارد.

تام هولس (کازیمودو)

دوبله شخصیت های کارتونی

تام هولس بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است که گویندگی صدای شخصیت کازیمودو در کارتون گوژپشت نتردام را به عهده داشته است. او از بازیگران برنده جایزه اسکار است که بعد از بازیگری دنبال حرفه تهیه کنندگی رفته است.

مینگ نا ون (مولان)

انیمیشن مولان یکی دیگر از شاهکارهای والت دیسنی است که مینگ نا ون هنرپیشه آمریکایی صدای مولان را در کارتون اجرا کرده است.

تونی گلدوین (تارزان)

دوبله شخصیت های کارتونی

کارگردان این فیلم کوین لیما بعد از چند تست آزمایشی از افراد مختلف تونی گلدوین بازیگر آمریکایی را به عنوان گوینده صدای شخصیت اصلی فیلم تارزان انتخاب کرده است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نشست خبری «چهره سال هنر انقلاب اسلامی»

اولین جلسه بررسی مباحث امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود

تماشای رایگان بیش از هزار قسمت کارتون و انیمیشن در عماریار

0 نظر

ارسال نظر

capcha