حضرت آیت الله علوی گرگانی :

حیات تهران و ری به برکت عظمت شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است

حیات  تهران و ری  به برکت عظمت شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است

به گزارش سراج24، حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار جمعی از خدام آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از شخصیت های به نام اسلام و شیعه بودند، گفتند: ایشان زمانی که وارد شهر‌‌ری شدند، کسی این عالم ربانی را نمی شناختند، حتی کسی از نسبشان هم اطلاعی نداشته است.

وی با بیان اینکه حتی بعد از فوت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) کسی از نسبشان اطلاعی نداشته است، افزودند: چون اگر دشمن می فهمید که ایشان منتسب به اهل بیت(ع) می باشند، ایشان را به شهادت می رساندند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مردم از شخصیت علمی و اخلاقی حضرت عبدالعظیم حسنی خبر نداشتند و این عالم ربانی حتی در میان شیعیان ناشناخته ماند، اظهار داشتند: اگر بعد از رحلتشان شناخته شدند، به دلیل عظمت الهی است چون خدا خواست این گونه شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با تأکید براینکه شخصیت این عالم بزرگ شیعی باعث آثار و برکات زیادی در منطقه ری و شهرهای اطراف شده است، گفتند: اگر الان تهران و ری حیات و برکت دارد، به برکت عظمت شخصیت اخلاقی و علمی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان داشتند: امام زادگان چه در زمان حیات و فوت، دارای آثار و برکات زیادی هستند و حضرت عبد العظیم این گونه بودند و ایشان کسی بودند که وقتی مردم به خدمت معصوم(ع) می رسیدند و سؤالات علمی داشتند، معصومین(ع) به حضرت عبد العظیم حواله می دادند و از قوت علمی ایشان سخن می گفتند.

در ادامه این دیدار مصطفى آجرلو مدیر کل ارتباطات و تبلیغات آستان مقدس، به تشریح برنامه های هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) پرداخت و از محضر این مرجع عالیقدر جهت حضور در مراسم شب میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) دعوت به عمل آورد

در پایان پرچم متبرک و مزین به نام حضرت سیدالکریم عبدالعظیم حسنی(ع) به دفتر این مرجع عالیقدر اهدا گردید.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

سیره حسنه دعوت‌، مبتنی بر خدمت خالصانه به مردم، در شبکه امامت جمعه باید تقویت شود

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر خواهد شد

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha