نایب رییس کمیسیون عمران:

آخوندی پای قول خود در مسکن مهر نایستاد

آخوندی پای قول خود در مسکن مهر نایستاد

علیم یارمحمدی نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی گرانی مسکن هم‌زمان با افزایش نرخ ارز گفت: حدود سه هزار شغل در اجزا و بخش‌های مختلف ساختمان‌سازی به کار مشغول‌اند و در موازات این صنعت هستند. با افزایش نرخ ارز که این کسب و کارها را هم تحت تاثیر قرار داد، قیمت مسکن هم افزایش پیدا کرد. افزایش قیمت مسکن تا حدودی منطقی بود اما تا این مقدار گرانی افسار گسیخته پذیرفتنی نیست.
وی افزود: از طرفی سرمایه‌های هنگفت و سردرگم در دست بانک‌ها و مردم درست هدایت نشده است و تا این لحظه هیچ دولتی نتوانسته این کار را درست انجام دهد. جامعه در بعضی مواقع نمی‌داند با این سرمایه چه کار کند. البته ناگفته نماند که توازن عرضه و تقاضا هم در این چرخه به‌هم خورده است که خود دلیل دیگری بر افزایش قیمت‌هاست.
نماینده‌ی مردم زاهدان ضمن انتقاد از عملکرد آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی دولت دوازدهم تصریح کرد: متأسفانه آقای آخوندی برای خود دکترین خاصی داشت و در بحث مسکن مهر نتوانست پای قول‌های خود بایستد، اما وزیر جدید برنامه‌های جدیدی ارائه داده و مایل است هر طور شده پروژه‌های مسکن مهر انجام شود و به پایان برسد. در برنامه‌های او از استانداران و فرمانداران گرفته تا مدیران محلی و منطقه‌ای، همه در راستای اهداف و برنامه‌ها عمل خواهند کرد و هم‌چنین یک تیم را مأمور کرده تا در خصوص مسکن‌های مورد نیاز مردم چاره‌اندیشی شود. وزیر راه و شهرسازی امروز در جلسه‌ی میسیون شرکت می‌کند تا راهکارهای خود را ارائه دهد.
نایب رییس کمیسیون عمران درباره‌ی آینده‌ی مسکن اولی‎‌ها بیان کرد: ما باید درخواست‌های جامعه و متقاضیان مسکن را طبقه‌بندی کنیم. در شهرهای جدید مثل پردیس و هستگرد شاهد هدایت خوب جمعیت‌ها بودیم و در استان‌های کشور این دسته‌بندی به نسبت خوب اجرا شده است و دولت برای تحول و ارائه‌ی خدمات برای آن‌ها برنامه و بودجه دارد.
یارمحمدی در انتها در خصوص طرح دو برابری وام خرید مسکن اظهار داشت: در کارگروه مسکن و سایر گروه‌ها و کمیته‌های مربوط به کمیسیون عمران درباره‌ی طرح دو برابری وام خرید مسکن صحبت‌هایی داشتیم و با سازمان‌هایی هم که مرتبط هستند، تعامل داریم و گزارش‌های ساماندهی‌شده تهیه می‌کنیم. محمدرضا رضایی به عنوان رئیس کمیسیون عمران تلاش می‌کند تا اگر شرایط فراهم باشد، دولت آن را عملی کند. البته ناگفته نماند که هدف دیگر در کنار ارائه‌ی این طرح، بهبود و ایجاد شغل‌های وابسته به این صنعت است که می‌تواند تحرکی در زمینه‌ی اشتغال هم ایجاد کند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

معاملات مسکن در بهار ۹۸ ۳۴.۶ درصد کاهش یافت

هزینه آب، برق، گاز و تلفن منازل زیر 80 متر باید رایگان شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha