منصوریان: شروع نیمه دوم روی اشتباه بیرانوند می‌توانستیم به گل برسیم

منصوریان:  شروع نیمه دوم روی اشتباه بیرانوند می‌توانستیم به گل برسیم

به گزارش سراج24، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره شکست تیمش برابر تیم پرسپولیس اظهار کرد: شما نیمی از پله‌های ورزشگاه آزادی را بالا آمدید، اما ما تمام این پله‌ها را طی کردیم تا به سالن نشست خبری رسیدیم. به هر حال ورزشگاه ثامن مشهد چنین مشکلی دارد و مسئولان باید کار را اصولی درست کنند و اینکه ما بخواهیم از سمت هواداران مهمان عبور کنیم با توجه به اینکه فضای فرهنگی ما جالب نیست مجبور هستیم سکوت کنیم و به احترام هواداران حریف رد شویم و هزار اتفاق در این مسیر رخ می‌دهد.

منصوریان: بازیکنان ذوب آهن میل به تغییر نتیجه دارند/  هیچ باشگاهی به اندازه پرچم سه رنگ تیم ملی اهمیت ندارد

او ادامه داد: بازی را باهوش شروع کردیم و می‌دانستیم پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی به گل می‌رسد و یک اشتباه از مجموعه تیم ما صورت گرفت و پرسپولیسی‌ها به همان گل بسنده کردند و در کل بعد از ۱۰ نفره شدن می‌دانستیم که حریف از دقیقه ۷۵ به بعد از لحاظ بدنی کم می‌آورد چرا که چند بازی پشت سرهم پرسپولیس داشته است. خستگی لیگ قهرمانان آسیا هنوز برای پرسپولیس هست و این موضوع را یک امتیاز می‌دانستیم و زمانی که شرایط برای ما مهیا شد یک بازیکن ما اخراج شد. در مجموع از بازیکنانم فوق العاده راضی هستم و میل به تغییر نتیجه و انگیزه لازم برای فوتبال بازی کردن دارند. اگر کمی خوش شانس بودیم ما هم از طریق ضربه کاشته می‌توانستیم به گل برسیم.

شاکله تاکنیکی و فیزیکی تیم را عوض می‌کنم

منصوریان بیان کرد: در شروع نیمه دوم روی اشتباه بیرانوند می‌توانستیم به گل برسیم در کل بازیکنانم زحمت کشیدند و اتحاد و همدلی به تیم بازگشته است و جدا از هفته پانزدهم که میزبان تیم نفت مسجد سلیمان هستیم در ۵۰ روز تعطیلی باید شاکله تاکنیکی و فیزیکی تیم را عوض کنیم. در لیگی که فقط چند استادیوم همانند آزادی چمنشان خوب است و مابقی زمین‌ها باید بازیکنان فیزیک خوبی داشته باشند تا خوب بازی کنند. نه جایگاه ذوب آهن در اینجای جدول است و نه با این روند در این جایگاه می‌مانیم. به طور حتم بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان کل سیستم تیم را تغییر می‌دهیم.

بنزین سبزمان خوب است

او گفت: ما جوانان خوبی داریم و بنزین سبزمان فوق العاده خوب است و دقیقه ۸۵ یک بازیکن جوان خود را به زمین مسابقه فرستادیم. تیم ما فوق العاده شرایط لازم را برای اینکه در نیم فصل دوم ساختارش را از لحاظ بدنی و تاکنیکی عوض کنیم به طور حتم دارد و دستمان باز است. مهمتر از این امکاناتی که من دنبالش بودم هر ۲ تیم اصفهانی دارند و این موضوع را تاکید می‌کنم که ما ذوب آهن ایران هستیم. ما فقط باید یکی، ۲ پست خود را ترمیم کنیم و به طور حتم به همراه جوانان و با تجربه‌هایی که وقف تیم هستند نیم فصل دوم خوبی خواهیم داشت. جایگاه ما خوب نیست، اما می‌دانیم که در لیگی هستیم که با یکی، ۲ پیروزی جایگاهمان در جدول جابه جا می‌شود.

هدف‌گذاری پلکانی در تیم ذوب آهن داریم

منصوریان درباره اینکه تیم ذوب آهن در ۳ بازی یک امتیاز کسب کرده است، گفت: ما در بازی بعد به دنبال ۳ امتیاز هستیم و خودمان می‌دانستیم که چه وضعیتی ذوب آهن دارد. در لیگ جسم تیم نباید به اتفاقات عادت کند و این عادت خطرناک برای تیم ما است و از آن خارج می‌شویم. هدفگذاری ما پلکانی است و باید منطقی برخورد کنیم و اینکه جدول ببینیم و برای بازیکنان خود نیم فصل دوم را به صورت جام حذفی تجسم کنیم. به بازی‌ها نگاه پلی آف داریم و به کلیت بازی‌ها نگاه می‌کنیم و چشم اندازی به صدر و پایین جدول نداریم. پلکانی می‌توانیم بالا برویم و چند سال پیش ذوب آهن چنین شرایطی داشت که آن موقع گل محمدی سرمربی این تیم بود و نیم فصل بدی داشت، اما در نیم فصل دوم ذوب آهن می‌توانست حتی با غفلت نفت سهمیه این تیم را بگیرد. در کل هدفگذاری ما منطقی است و رویا پردازی نمی‌کنیم و فقط بازی به بازی سعی می‌کنیم در نیم فصل دوم ۳ امتیاز‌ها را جمع کنیم و از هفته ۲۶ تا ۳۰ تکلیف لیگ مشخص می‌شود و وقتی به هفته‌های آخر می‌رسیم لیگ الک شده است و صدر و پایین جدول از هم مشخص است. اما در فضای سهمیه هم باید ۲ بازی پلی آف را بگذرانیم که این بازی‌ها سنگین هستند و بعد شان و اعتبار ذوب این بود که جایگاه بالایی برای خود ببیند و با این امکاناتی که دارد به طورحتم می‌تواند پلکانی بالا برود و باید ۵، ۶ هفته پایانی تمرکز داشته باشد تا جایگاه بهتری کسب کند.

منصوریان: بازیکنان ذوب آهن میل به تغییر نتیجه دارند/  هیچ باشگاهی به اندازه پرچم سه رنگ تیم ملی اهمیت ندارد

بازیکنان ذوب آهن خیلی مظلوم هستند

او درباره اینکه تیم ذوب آهن تمرکز لازم را ندارد، تصریح کرد: ما نفرات بزرگی مانند حدادی فر داریم که قبل از مصدومیتش استاندارد بالایی داشت و ابزار خوبی برای ما است. بازیکنان ذوب آهن خوب هستند و به آن‌ها گفتم که خیلی مظلوم هستند و جسارت و زیاده خواهی را در آن‌ها باید پرورش بدهیم. در یکی، ۲ پست ترمیم خوبی می‌دهیم و بازیکنان جدید در فشار‌ها نباید کم بیاورند و به عقب کشیده شوند. انشاالله فرم و شکل مطلوب به این تیم می‌دهیم و جوانان مکمل‌های خوبی می‌توانند باشند، اما بعد از یکی، ۲ سال می‌توانند تعیین کننده باشند و اینکه با بازیکنان جوان بتوانیم جلو برویم این امکان ندارد. ما در پست‌های حساس و کلیدی خود نیاز به بازیکن داریم و خیلی دوست داشتم که با آذری مدیرعامل ذوب کار کنم. آذری در ۱۴ سال گذشته همه مشکلات را خودش رفع کرده و سرمربی‌هایی که تاکنون در ذوب آهن بودند خیلی راحت به کار خود ادامه می‌دهند و خیلی هم از او ممنون هستم اول انتخاب شدم و بعد انتخاب کردم. خودم دوست داشتم شانس خود را در ذوب آهن امتحان کنم.

مربیان اجازه داشته باشند سوت را از داوران می‌گیریم

سرمربی ذوب آهن درباره داوری بازی گفت: سید علی فوق العاده خوب بود و داوری پوست اندازی و شرایط تغییر کرده است و داور بازی خیلی خوب سوت زد. با وجود فشاری که هواداران و کادر فنی پرسپولیس بر داور ایجاد کردند، اما او کار خود را انجام داد و در حد استاندارد اول آسیا داوری کرد. ما باخیتیم، اما من می‌گویم داوری خوب بود. داوری تغییر کرده است و این به علت امیدواری که فغانی به داوری ایران داده بوده است. اعتراض‌ها طبیعی است و می‌خواهیم این کار را کنیم تا جریان بازی به نفع ما تمام شود. ما مربیان اگر اجازه بدهند سوت را از داوری می‌گیریم. در مجموع داور بازی خوب قضاوت کرد. طبق شرایط بازیکنان در تمرین از آن‌ها در بازی استفاده می‌کنیم و ادی هم شرایطش خوب است، اما طبیعی است که می‌خواهم بازیکنان خود را در شرایط بازی ببینم و ادی شروع خوبی داشته است، اما تقریبا یک افت محسوس در ۴، ۵ بازی گذشته داشته است و اگر خوب بود جای خدادی بازیکن جوان می‌توانست به داخل زمین بیاید.

منصوریان: بازیکنان ذوب آهن میل به تغییر نتیجه دارند/  هیچ باشگاهی به اندازه پرچم سه رنگ تیم ملی اهمیت ندارد

او درباره بازگشت تبریزی به ذوب آهن گفت: من چیزی نشنیدم و قبل از اینکه من سرمربی تیم ذوب آهن شوم تبریزی بازیکن این تیم بوده است و اگر قرار باشد اتفاقی رخ بدهد این بخش را به مدیرعامل باشگاه سپردم، چون مدیر عامل ما جزء معدود مدیرانی است که ورزشی است.

سرمربی تیم ذوب آهن خاطر نشان کرد: شانس خوبی برای جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ داریم و نباید از دستمان رد شود. پالس‌های خوبی از تیم ملی می‌آید و یک یا علی می‌خواهد و باید کمکش کنند. ما ۲ جام جهانی پشت سرهم رفتیم و برخلاف عده‌ای که می‌گویند تیم ملی باید این مدل بازی کند من هم در جلوی تلویزیون بنشینم هزاران ایده برای هدایت تیم دارم، اما زمانی که به بطن کار می‌رویم یادمان باشد که زمانی با تیم ملی اسپانیا بازی داریم مدافع روبرو بوسکتس هست و ضریب اشتباه این بازیکن ۲ درصد است. به هر حال حضور خوبی در جام جهانی داشتیم و باید به تیم ملی کمک کنیم. تیم ملی اولویت اول نسبت به همه باشگاه ها است و رنگ هیچ باشگاهی به اندازه پرچم سه رنگ تیم ملی اهمیت ندارد.

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha