لزوم بازنگری صدور مجوز سریال‌های نمایش خانگی

لزوم بازنگری صدور مجوز سریال‌های نمایش خانگی

مرتضی شایسته سخنگوی انجمن شرکتها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران اظهار کرد: هیات مدیره انجمن در آخرین نشست خود که با حضور تمام اعضا تشکیل شد نسبت به صدور مجوز  ساخت ۹ سریال نمایش خانگی واکنش نشان داد و چنین رفتاری را  اقدامی غیر مسئولانه خواند چرا که  بازار کشش این تعداد سریال را ندارد و شرایط تولید  از جمله نیروی انسانی جلوی دوربین و پشت دوربین و تجهیزات سینمایی چنین اجازه ای را فراهم نمی کند.

وی افزود: هیات مدیره انجمن مستقل بر این باور است که چنین حرکاتی در کنار ورود احتمالی پول های مشکوک قطعا به زیان سینمای ایران خواهد بود.

سخنگوی انجمن شرکتها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران با بیان اینکه هیات مدیره انجمن امیدوار است که حسین انتظامی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع را مورد کارشناسی جدی قرار دهد،گفت: چنین فرآیندی حتی به شبکه نمایش خانگی نیز لطمه جدی وارد و ارائه این تعداد مجوز به گمان ما غیر کارشناسانه بوده است.

شایسته با بیان اینکه در نشست هیات مدیره انجمن ، سید محمود رضوی نایب رئیس شورای صنفی نمایش گزارشی از وضعیت و شرایط اکران فیلم ها ارائه کرده،بیان کرد: نقطه ضعف ها و قوت های شورای صنفی (کارگروه اکران )و مشکلات آیین نامه ای آن هم در این نشست مطرح شد.

سخنگوی انجمن شرکتها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران ادامه داد:در ادامه جلسه پیرامون شرایط بهتر اکران بحث و مذاکره  و مقرر شد در زمینه اکران فیلم های سینمایی و آیین نامه اکران پیشنهادات هیات مدیره انجمن جمع بندی و سپس برای تصحیح آیین نامه ارائه شود.

شایسته بیان کرد: در این نشست از کارگروه اکران که در پی در خواست انجمن با نمایش پیش از موعد فیلم ها مخالفت کرده بود ، تشکر شد.

سخنگوی انجمن شرکتها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران سپس به بحث نگرانی هیات مدیره از نظارت نداشتن دقیق بر ویدئو درخواستی یا (V.O.D) پرداخت و گفت : در ابتدای تشکیل و راه اندازی شبکه ویدئو درخواستی (V.O.D) هیات مدیره ای که دو نماینده از شورایعالی در آن عضویت داشتند برای نظارت و برنامه ریزی تشکیل شد.

وی تاکید کرد: نمایندگان صنفی به طور فعال در این شورای مدیریتی حضور داشتند و اقدامات قابل توجهی هم ارائه کردند امابتدریج این شورا رنگ باخت و بنظر می رسد برخی از شرکتهای فعال این صنف نیز متضرر و غیر فعال شده اند.

سخنگوی انجمن شرکتها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران اضافه کرد: انجمن مستقل انتظار دارد از سوی موسسه رسانه های تصویری اطلاعات لازم و کافی در اختیار تهیه کنندگان سینمای ایران قرار بگیرد.

 شایسته  گفت: هیات مدیره انجمن از معاون سینمایی که در پی در خواست انجمن درتوئیتی بر ادامه شفاف سازی تاکید داشت ، تشکر کرد و از ایشان خواست که این شفاف سازی به بخش مالی منحصر نشود و در همه ابعاد و از جمله شوراهای تصمیم گیری و تصمیم ساز و آیین نامه های اجرایی که با فعالان سینمایی سر و کار دارد،گسترش یابد .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی ضدخانواده در سینمای نمایش خانگی

سلبریتی نفروش و گران سینمای ایران!

مجوز‌های محتوایی و مالکیت آثار غیر سینمایی در سال ۹۷ اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha