محمد صادق کوشکی:

پروانه سلحشوری مهره‌ی دست چندم اصلاحات است/ می‌خواهند جامعه را به سمت لیبرالیسم ببرند

پروانه سلحشوری مهره‌ی دست چندم اصلاحات است/ می‌خواهند جامعه را به سمت لیبرالیسم ببرند

دکتر محمد صادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با سراج24 با اشاره به صحبت‌های خانم سلحشوری پیرامون چادر و حجاب گفت: دوستان حامی دولت نشان داده‌اند اگر هیچ کاری بلد نباشند، حداقل در امور رسانه‌ای و فرهنگی استاد هستند. در همین راستا اولویت اول دولت فعلی و حامیان اصلاحاتی‌اش تبدیل جامعه، به یک جامعه‌ی سکولار است. این خط لیبرال سازی از سال 69 با آغاز دولت آقای هاشمی بصورت غیررسمی توسط کارگزاران آغاز شد و از 2 خرداد سال 76 نیز بصورت رسمی و علنی ادامه و حتی در دوران دولت احمدی‌نژاد نیز پیگیری شد. در واقع دولت آقای روحانی فصل میوه چینی پروژه‌ی سکولار نمودن جامعه است. یکی از اولویت‌های مهم جریان لیبرال، فروپاشی ارزش‌های جامعه در حوزه‌ی دیانت جمعی است که حجاب به عنوان نماد آن شناخته می‌شود.

وی با اشاره به این فرموده‌ی رهبری که حجاب پرچم هویت دینی جامعه است، تصریح کرد: جریان اصلاحات قصد دارد این نماد مهم را از بین ببرد. کما این‌که در سال‌های گذشته بی‌حجابی به‌طور غیر رسمی آزاد شده است. همین اصرار برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها، یکی از مواردی است که خط سکولارساز به این بهانه سعی در جهت تهی کردن جامعه از ارزش‌های حاکمیتی دینی دارد. در واقع این اظهار نظر خانم سلحشوری ادامه مسیری است که در دوران آقای هاشمی آغاز شده است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: پروژه‌ی سکولار نمودن جامعه توسط مهره‌های بی‌اهمیت و دست چندم همچون سلحشوری انجام می‌شود. اگر خود آقای روحانی بحث کنار گذاشتن چادر را مطرح می‌کرد، با برخورد مواجه می‌شد؛ اما وقتی این مهره بی‌اهمیت چنین اظهارنظری می‌کند هرچند که مورد توجه حاکمیت قرار نمی‌گیرد اما در جامعه بازتاب پیدا می‌کند. فراموش نکنید که امثال خانم سلحشوری و دوستان‌شان بودند که بحث ورود زنان به استادیوم را مطرح و پس از آن رییس جمهور از آن‌ها حمایت کرد.

کوشکی در خصوص جنجال سازی جریان لیبرال پس از عدم موفقیت برجام اظهارداشت: نکته‌ی مهم این است که همواره این‌طور به‌نظر برسد که وجود این جریان در بدنه‌ی حکومت مفید است. برجام به عنوان نقطه‌ی قوت جناح چپ مطرح شد و به نتیجه نرسید؛ پس در شرایط فعلی مهره‌های اصلاحات درحال نجات دادن برجام در ذهن جامعه هستند. این جریان درصدد آن است که به جامعه بقبولاند که برجام مفید بود اما دلواپسان اجازه ندادند به ثمر بنشیند. در صورت نابودی برجام، اصلاحات دستاوردی ندارد تا در انتخابات آینده از آن یاد کند. امثال آقای مطهری در این زمینه، وظیفه دارند تا شکست برجام را توجیه و دستاوردهای نداشته‌ی برجام را برای انتخابات بعدی ذخیره کنند.

وی پیرامون مسئله استیضاح ظریف در مجلس گفت: استیضاح یک ابزار طبیعی برای نظارت بر عملکرد وزرا توسط مجلس است. نمایندگان با احضار و پرسش سوال از وزیر مورد نظر، این پیام را به او می‌دهند که رفتار وزرا در حال پیگیری است. در صورت استیضاح نیز وزیر موظف است در مجلس حاضر و پاسخگوی تصمیمات خود باشد. اما زمانی که قرار شد استیضاح ظریف توسط نمایندگان جریان انقلاب در مجلس صورت گیرد، متاسفانه برخی دوستان با موضع‌گیری عجولانه موجب خودزنی و خوشحالی جریان لیبرال و ضدانقلاب شدند. بیانه‌ی نمایندگان انقلابی مجلس در انتقاد از استیضاح آقای ظریف نیز به تیتر روزنامه‌های حامی دولت تبدیل شد. در این مسئله خوب بود که دوستان انقلابی قبل از هرگونه موضع‌گیری و اظهارنظری به تبادل نظر و مشورت با یکدیگر می‌پرداختند که متاسفانه چنین امری صورت نگرفت.

کوشکی در پایان افزود: همین تفرق آرا در میان دوستان موجب شد، جریان حامی دولت تیتر بزنند و بگویند، میان دلواپسان و اصولگرایان شکاف ایجاد شده است؛ که این مسئله نادرست است. مدت‌ها بود که چنین فرصتی به‌دست این جریان نیفتاده بود که به لطف برخی دوستان این گل به‌خودی تقدیم جریان لیبرال شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

تبدیل جامعه به دوقطبی ثروتمند و فقر در 32 سال گذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha