مکالمه خصوصی مکرون و بن سلمان لو رفت

مکالمه خصوصی مکرون و بن سلمان لو رفت

به گزارش سراج24، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی که مظنون به صدور دستور قتل جمال خاشقجی (روزنامه‌نگار مخالف سعودی) و متهم به ارتکاب جنایات جنگی در یمن است در نشست سران گروه 20 در بوئنوس آیرس با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفتگو کرد.

این دو در حاشیه نشست سران گروه بیست سرگرم گفتگویی غیررسمی بودند و ظاهرا متوجه نبودند که گفتگوی آنها به وسیله یک دوربین ضبط می شود. موضوع این گفتگو در ابتدا مشخص نبود اما یکی از دستیاران رئیس جمهور فرانسه ساعاتی بعد اعلام کرد قتل خاشقجی و درگیری های یمن دو موضوع اصلی این گفتگوی کوتاه بودند.

بر اساس بررسی های گاردین در مورد تنها بخش قابل شنیدن این گفتگو, مکرون به ولیعهد سعودی می‌گوید: "من نگرانم. نگران هستم ... به شما گفتم".

بن سلمان پاسخ می دهد: "بله به من گفتید. خیلی متشکرم".

مکرون می گوید: "شما هرگز به حرف من گوش نمی‌دهید".

بن سلمان پس از آنکه ظاهرا متوجه روشن بودن دوربین می شود با لبخند می گوید: "نه. البته که من گوش می دهم".

مکرون نیز با لبخند ادامه می دهد: "زیرا من به شما گفتم. این برای شما مهمتر بود". وی سپس به طرف دوربین چرخید تا بیشتر با شاهزاده سعودی دیدار کند.

مکرون سپس چیزی گفت که قابل شنیدن نبود و به سلمان در پاسخ به آن گفت: "بسیار خوب. می توانم آن را انجام دهم".

پس از بخش دیگری از این گفتگو که محتوای آن قابل تشخیص نبود, مکرون گفت: "من به حرفم عمل می کنم".

کاخ الیزه اعلام کرد مکرون و بن سلمان در حاشیه نشست سران گروه 20 گفتگویی پنج دقیقه ای داشتند که طی آن مکرون "پیامی بسیار قاطع" در مورد قتل خاشقجی و ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای مشکل یمن به شاهزاده سعودی داد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ویروس دیکتاتور سعودی خطرناکتر از کرونا ویروس

فیلم| ویروسی که 100 هزار کودک را به کام مرگ کشاند

فیلم| آتش در خرمن آل سعود

0 نظر

ارسال نظر

capcha