حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی:

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگر، مشکلات ایثارگران زلزله زده کرمانشاه است

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگر، مشکلات ایثارگران زلزله زده کرمانشاه است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با فرماندهان پایگاه‌های تابعه و اعضای شورای مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص)، امام صادق (ع) و روز بسیج گفت: امام خمینی (ره) آثار و برکات بسیار زیادی از خود بر جای گذاشتند که امروز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی شاهد اثرات بسیار خوب آن‌ها هستیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) با دید بسیار عمیق خود نهاد‌ها و سازمان‌هایی، چون کمیته امداد، جهاد سازندگی، کمیته‌های انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج را راه‌اندازی کردند. ایشان با شکل دادن بسیج تمام نیرو‌های انقلاب را در یک جا جمع کردند و آن زمان که جمعیت ایران ۳۶ میلیون نفر بود فرمودند که ما ۳۶ میلیون بسیجی داریم و بر همین اساس بی‌شک امروز کشور ما ۸۰ میلیون بسیجی دارد.

نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بسیج در تمام مقاطع انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین بوده است افزود: عشق به امام (ره)، مقام معظم رهبری و انقلاب در تمام بسیجیان به چشم می‌خورد و بسیجیان ولایت را با جان و دل پذیرفته‌اند و فرزندان راستین انقلاب، امام (ره) و رهبری هستند. بسیجیان عزیز همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده‌اند و فرامین رهبری را با جان و دل اجرا کرده‌اند.

معاون رییس جمهور یکی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت بسیج را حوزه فرهنگی دانست و گفت: بسیج همواره جلوی آسیب‌ها و تهدید‌های این حوزه را گرفته است و فعالیت‌های فرهنگی بسیج باعث جذب جوانان به انقلاب اسلامی می‌شود. بسیج می‌تواند جوانان و نسل‌های جدید را با فرهنگ والای ایثار و شهادت آشنا کند و نقش مردان و زنان را در انقلاب و دفاع مقدس برای آنان تبیین کند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه لزوم دیدار و سپاسگزاری از ایثارگران گفت: بر اساس همین تأکیدات طرح سپاس در بنیاد ایجاد شده است و از شخص رییس جمهور و تمام مسئولان در قالب این طرح به دیدار خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران می‌روند. بسیج نیز در این زمینه فعال است و باید همچنان حضوری پررنگ در آن داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: بسیج زمانی که جنگ علیه کشورمان جریان داشت در جبهه جنگ فیزیکی حضور بسیار قاطعی داشت و امروز نیز که جنگ اقتصادی علیه کشورمان شکل گرفته است بسیج بار دیگر در صحنه حضور خواهد یافت و با آمریکا مبارزه می‌کند.

وی تأکید کرد: بسیج در مورد آسیب‌ها و اتفاقات اجتماعی نیز حضور پررنگی دارد و نمونه آن تلاش‌های بسیجیان برای رسیدگی به امور زلزله‌زدگان کرمانشاه بود و با توجه وقوع یک زلزله دیگر در آن منطقه لازم است که بسیجیان بنیاد باز هم در این مسئله فعال باشند و به زلزله‌زدگان به‌خصوص ایثارگران آسیب‌دیده سرکشی و رسیدگی کنند.

نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم هماهنگی بسیج با معاونت‌ها و حوزه‌های تخصصی بنیاد برای انجام کار‌ها گفت: فعالیت‌های بسیج باید مانند همیشه در چهارچوب ضوابط و اساسنامه پیش برود. همچنین نظارت سلسله مراتبی و رصد نیرو‌ها باید همواره به شکلی جدی صورت بگیرد تا جلوی هر نوع آسیب احتمالی گرفته شود.

معاون رییس جمهور ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز در حال پیگیری مشکلات ایثارگران زلزله زده است و در ستاد مرکزی نیز معاونت تعاون و امور اجتماعی مسئولیت پیگیری و حل و فصل مشکلات ایثارگران زلزله زده کرمانشاه را بر عهده دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تاکید کرد: بسیج همواره در برنامه‌های مذهبی و مراسم مرتبط با شهدا حضور خوبی داشته و این حضور باید همچنان پررنگ باقی بماند. یکی دیگر از مواردی که امروز جامعه ما به آن نیاز جدی دارد، روحیه شادی و نشاط است و معتقدیم که بسیج می‌تواند با برنامه‌های متنوع خود این کار را انجام دهد.

فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار با بیان اینکه امروز بسیجیان بنیاد دارای انسجام و شرایط خوبی هستند افزود: این انسجام در سایه حمایت‌های حجت الاسلام والمسلمین شهیدی و تعامل بسیج با مسئولان و مدیران بنیاد ایجاد شده است.

خزایی تأکید کرد: بسیج بنیاد همراهی با مأموریت‌های سازمانی را وظیفه خود می‌داند و در این مسیر شاهد حضور بسیج در حمایت از برنامه‌های دولت هستیم، زیرا موفقیت دولت به معنای موفقیت نظام جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده توسط مجموعه بسیج بنیاد در هفته بسیج و برنامه‌های این مجموعه پرداخت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تولید ۲.۵ میلیون ماسک توسط سپاه و بسیجیان آذربایجان شرقی

رونمایی از "سامانه ضدعفونی کننده تندر ثریا" بسیج دانشجویی دانشگاه آزادعلوم و تحقیقات تهران

پس از فرمان رهبر انقلاب وارد فاز جدی مقابله با کرونا شدیم/ در صورتی که از فعالیت‌های داوطلبانه حمایت نشود روند کارها فرسایشی خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha